Okamžitě musíte vyhodit tyhle věci z Pepca. Je to hodně zlé, nesmí se vůbec používat

Málokterý obchodní řetězec je v České republice tak oblíbený jako právě Pepco. Sice neprodává potraviny, ale jinak v něm najdete skoro všechno, zejména potom oblečení, domácí potřeby, hračky či nejrůznější doplňky. Většině zákazníků se navíc výrobky obvykle zdají být velmi levné, ostatně na tom si řetězec zakládá.

Tohle se nepovedlo

Skutečnost, že Pepco prodává levné věci, je dobře známá, ale zároveň by neměla být omluvou pro nedodržování základních standardů, mezi které patří bezpečnost. A to zejména tehdy, když v tomto řetězci často nakupujeme věci pro ty nejmenší.

A bohužel právě v produkci pro ně se objevil velký problém, jak řetězec informoval na svých webových stránkách. Ukázalo se totiž, že některé hračky z Pepca nesplňují bezpečnostní normy a mohou být nebezpečné. Dětem by mohly skutečně ublížit.

Jde o plyšové hračky, které sice už byly staženy z prodeje, ale nějakou dobu se prodávaly, a tak je velmi pravděpodobné, že je má mnoho lidí doma. Nezbývá tak než opakovaně upozorňovat a doufat, že se k nim informace dostane. Tyto hračky se totiž v žádném případě nesmí používat.

Foto: Shutterstock

Na co si dát pozor

Zjistilo se totiž, že hračky nenaplňují základní bezpečnostní požadavky, které jsou uvedeny ve směrnici o výrobcích s číslem 2009/48/ES a jež platí právě pro hračky.

Nebylo přesně specifikováno, v čem je konkrétní problém. Avšak hlášení RAPEX dává tušit, že to jsou hlavně švy na plyšových hračkách, které nejsou dost pevné. Kvůli tomu se pak dítě může snadno dostat až k výplni hračky, s níž by ale nemělo přijít do styku. Může si ji totiž strčit například do pusy, což by nemuselo dopadnout dobře.

Ale teď už k tomu, o jaké hračky konkrétně se jedná. Jde o hudební králíky a slony a plyšové jednorožce. Pakliže už jste je zakoupili, máte možnost je vrátit v prodejných Pepco bez předložení účtenky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments