Koupím za 700 Kč to, co v Kauflandu a Lidlu stojí 2000 korun. Nerozumím, že na to lidé ještě nepřišli. Měsíčně šetřím 10 tisíc

Málokdo si v minulých letech uvědomoval, jak dobře jsme se vlastně měli. Ekonomická situace byla stabilní, a od toho se odvíjela i skutečnost, že jsme se mohli spolehnout na to, že potraviny v obchodech budou stát přibližně pořád stejně. Jistě, občas se objevila nějaká menší krize, v důsledku které zdražilo třeba máslo, ale z dnešního pohledu to byly maličkosti.

Několik možností

Teď čelíme obrovské vlně zdražování, která nemá obdoby. Po celý loňský rok se cenovky v obchodech měnily směrem vzhůru a podle všeho se s tím pokračuje i letos. Ostatně, únorová inflace příliš optimismu nepřišla. Stále tu jsou obří cenové tlaky, s nimiž se lidé musí nějakým způsobem vyrovnat.

Možností je několik, ačkoliv ne všechny jsou zdaleka ideální. Jednou z nich je nakupovat levnější zboží, případně něco oželet. To už Češi dělají, jak ukazují maloobchodní tržby, které už několik měsíců po sobě prudce klesají. Další variantou je vyjíždět za nákupy do zahraničí, myšleno zejména do Polska nebo Německa. Ale cestovat třeba dvě stě kilometrů, to také není pro každého.

Existuje ale i další možnost, jak na nákupu potravin a dalšího zboží ušetřit. Jako houby po dešti rostou v Česku obchody se zlevněnými potravinami. Většina z nich přitom hlásí, že chystá další velkou expanzi.

Foto: Shutterstock

Kvalitní zboží za nízké ceny

Tyto prodejny už dnes nabízejí všechno, co můžete potřebovat. Nakoupíte v nich kompletní nákup, a to výrazně levněji. Důvodem je skutečnost, že v prodeji jsou tu věci, které se nacházejí krátce před datem spotřeby, případně už pár dní po datu minimální trvanlivosti. Důležité je ale zdůraznit, že jako takové jsou v pořádku a lze je bez problému konzumovat.

Tyhle obchody jsou obrovskou výhodou. Do Kauflandu už půl roku nechodím. Tam jsem dal vždycky za nákup dva tisíce, ale tady mě to samé vyjde na sedm stovek. A mnohdy je to kvalitnější, protože tu berou věci z Německa a dalších evropských zemí,” říká pan Roman, kterého jsme zastihli v jedné z prodejen řetězce Potraviny v akci.

Pravdou je, že tímto způsobem lze ušetřit nemalé peníze. Výrobky se tu přitom prodávají zajímavé, a jak už bylo řečeno, často takové, které v běžné prodejní síti neseženete, protože se sem dovážejí neoficiálně z jiných evropských zemí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Rosyslav
Rosyslav
1 rok

Tady jde spíš o tom aby lidi ne chodili do Kauflandu 😂

Juraj
Juraj
1 rok

Jak jednoduché se živit jako novinář. Tohle jsme četli stokrát. Divím se,že někdo za takové články někoho platí.

Marobarva
1 rok

Já taky ne, a i kdyby, tak se tam těžko dostanu, jsem ID, nemám auto atd…., tak nehrajte prosím vás nikomu na city. Děkuji.

Mirek
Mirek
1 rok

Pořàd jsem se nedozvěděl o jaký obchod jde

Šogi
Šogi
1 rok
Reply to  Mirek

A ani nedozvíme, obchod je jen jeden a to u novináře doma🙈