Okamžitě vyhoďte tuhle šunku. Čechům ji prodávali ve velkém, ale neuvěříte, co se v ní našlo

Jedním z důvodů, proč Češi rádi vyrážejí na nákupy do zahraničí, je vedle výrazně nižší ceny také podstatně vyšší kvalita. Každý, kdo někdy nakupoval v Německu, a to i v tamních diskontních řetězcích, si musel připadat jako v jiném světě. Tam zkrátka zákazníkovi nenabídnou nic nekvalitního a on se může spolehnout na to, že dostává špičkový produkt za rozumné peníze.

Všechno špatně

U nás je tomu úplně jinak. Z přehršle produktů zde musíme neustále oddělovat ono pověstné zrno od plev, rozumějte nekvalitních potravin, kterých je tu stále obrovské množství. Zachází to dokonce tak daleko, že tuzemské obchodní řetězce prodávají potraviny vyloženě závadné, což už je na pováženou.

V poslední době hodně selhává například Billa, kde je Státní zemědělská a potravinářská inspekce pečená vařená a neustále tu nachází něco problematického. Je to zvláštní, když se tento řetězec stylizuje do role prémiovějšího a lepšího. Na kvalitě produktů to ale rozhodně znát není.

Naposledy se Bille podařil skutečně velký průšvih se švarcvaldskou šunkou. “U části balení byl zjištěn výskyt plísní viditelných pouhým okem. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,” uvedla SZPI na konto výrobku Billa Schwarzwälder Schinken, který obchodní řetězec prodává pod svou privátní značkou. V Česku jde o velmi oblíbený produkt, který si zákazníci rádi kupují.

Kdo si toho nevšimne?

Co se ale stalo tady, to jen tak nepochopíte. Do prodeje se totiž dostala šunka, která byla na první pohled plesnivá. Jak ji někdo mohl vložit do regálů k prodeji, tomu nelze rozumět. Zjevně se tady doufalo, že si toho lidé nevšimnou a šunku stejně koupí. To je však skoro nemožné.

Čtěte také: Ihned musíte vyhodit tuto pochoutku z Lidlu. Prodávala se na kvanta, ale našli v ní hrozné věci

Inspekce pochopitelně varuje před tím, aby takový produkt někdo konzumoval. Datum použitelnosti však bylo do 28. února, takže je otázkou, nakolik padne varování na úrodnou půdu. Šlo o balení s hmotností 100 gramů.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments