Ihned musíte vyhodit tuto pochoutku z Lidlu. Prodávala se na kvanta, ale našli v ní hrozné věci

Ačkoliv bychom si všichni přáli, aby se v českých obchodech prodávaly především kvalitní potraviny, které by byla radost kupovat, aktuálně je situace úplně jiná. Naopak se hraje ani ne tak o kvalitu, jako spíše o to, aby se vůbec povedlo prodávat výrobky, které jsou nezávadné a které člověka nepoškodí. Ukazuje se totiž, že obchodní řetězce vozí do Česka kdeco a Státní zemědělská a potravinářská inspekce má potom plné ruce práce s kontrolami, rozbory a varováními.

Velmi oblíbený produkt

V tomto případě skutečně závažným způsobem pochybil obchodní řetězec Lidl, který jinak patří mezi velmi oblíbené. Lidé tam rádi nakupují a mají pocit, že především privátní značky Lidlu zaručují vysokou kvalitu. Jak se ale ukazuje, tak docela tomu není.

SZPI tentokrát totiž učinila nález právě v produktu, který se prodával pod privátní značkou Náš kraj a navíc se pyšnil označením Premium. Pod touto značkou prodává Lidl tradiční české produkty, přičemž zákazníci si je velmi oblíbili. Tady jde konkrétně o Jaternicový prejt Premium prodávaný pod brandem Náš kraj.

Lidl pochopitelně daný výrobek sám neprodukuje. Za to je zodpovědný masozávod MP Krásno z Valašského meziříčí. Právě tam pravděpodobně došlo k pochybení, kterého si potom Státní zemědělská a potravinářská inspekce všimla.

Tento výrobek z Lidlu se mimořádně nepovedl. Nejezte ho. / Foto: Potraviny na pranýři

Nemá to tam co dělat

Inspektoři SZPI na základě senzorického hodnocení zjistili, že se v předmětném výrobku nacházejí tvrdé cizorodé částice velikosti písku či drobných kamínků,” varují kontroloři na svých webových stránkách. Pro jistotu potom dodávají, že pokud jsou v potravině nalezeny látky či předměty, které tam nemají co dělat, v žádném případě byste jí neměli konzumovat.

Čtěte také: Tady za 800 Kč koupím to, co v Lidlu a Albertu za 2400 Kč. Nový řetězec je tady, ostatní mohou zavřít, na tohle nemají

Na závěr dodejme potřebné detaily k výrobku, tedy Jaternicovému prejtu. Prodával se v půlkilovém balení a daná šarže nesla označení L0560079939. Produkt měl datum použitelnosti stanoveno do 10. února 2024, tudíž je bohužel možné, že ho řada lidí již bezelstně zkonzumovala.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments