Okamžitě vyhoďte tyhle věci z Pepca. Jinak to dopadne špatně. Tak to je síla, co to prodávali

Velká popularita jednotlivých obchodních řetězců je pochopitelně zajímavá věc pro ně samotné, ovšem může mít i poměrně závažné důsledky, pokud se něco pokazí. Třeba právě Pepco je nesmírně oblíbenou sítí obchodů, kde můžete koupit kde co. Od potřeb do domácnosti, přes oblečení až třeba po hračky.

Dejte si na to pozor

Důvodem, proč je Pepco tak oblíbeným obchodem, je nejen šíře sortimentu a jeho časté obměny, ale také cenová politika. Ta je zaměřena co možná nejníže. To by však nemělo být na úkor kvality a už vůbec ne bezpečnosti. Právě to se teď nicméně stalo. V žádném případě nemůže být omluvou, že šlo o levnou věc, když vás může ohrozit.

Pepco na svých webových stránkách bohužel informuje o tom, že v zajištění bezpečnosti určitých produktů selhalo. Bohužel jde právě o zboží určené pro ty nejmenší. Ačkoliv už od stažení výrobků z trhu uplynulo několik týdnů, je potřeba informaci pro jistotu opakovat, aby se dostala ke každému, kdo by je mohl mít doma.

Je totiž docela pravděpodobné, že se to týká značného množství lidí. Sortiment v Pepcu je obvykle velmi populární a rychle se prodává. V tomto případě by navíc používání takové věci opravdu nemuselo dopadnout dobře.

Foto: Shutterstock

Pěkný průšvih

Dané hračky totiž nesplňují základní bezpečnostní požadavky, jež jsou dány směrnicí o výrobcích pod číslem 2009/48/ES. Ačkoliv nevíme úplně přesně v čem je problém, máme tu hlášení RAPEX, které svědčí o tom, že jsou to zřejmě nepříliš pevné švy na hračkách. Dítě je může snadno roztrhnout a dostat se do vnitřku hračky. Ten ovšem není určen k žádnému kontaktu a byl by problém, kdyby třeba jeho části dalo do pusy.

Pojďme se ale podívat na to, jaké hračky to jsou. Řeč je o hudebních slonech a králících, stejně jako o plyšových jednorožcích. Pokud jste si je koupili, raději je vyhoďte nebo vraťte v prodejně Pepca, třeba i bez účtenky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments