Okna budete mít fantasticky čistá celý rok po jediném mytí. Do vody dejte málo známou surovinu

Udržet okna čistá může být náročný úkol, zvláště pokud se snažíme docílit lesku bez šmouh, který vydrží dlouho. Existuje však jednoduchý trik s málo známou surovinou, která může zásadně změnit, jak často budete muset okna čistit. Tato surovina, přidaná do vody při mytí oken, dokáže udržet vaše okna fantasticky čistá po dobu celého roku po jediném mytí.

Magická surovina: ocet

Tajná surovina není nic jiného než obyčejný bílý ocet, surovina, kterou mnozí máme doma a používáme ji převážně v kuchyni. Ocet má však i úžasné čisticí vlastnosti, které mohou zázračně pomoci s udržením oken čistých.

Jak to funguje

Ocet působí jako přírodní odmašťovač a čisticí prostředek, který dokáže rozpustit vodní skvrny a odstranit špínu bez zanechání šmouh. Když přidáte ocet do vody na mytí oken, nejenže získáte efektivní roztok pro čištění oken, ale také vytvoříte ochrannou vrstvu, která odolává prachu a nečistotám, čímž okna zůstanou čistá mnohem déle.

Jak na to?

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme smíchat v poměru jedna část octa na deset částí vody. Tímto roztokem poté důkladně umyjte okna pomocí houby nebo měkkého hadříku. Po umytí okna opláchněte čistou vodou a osušte čistým suchým hadříkem nebo stěrkou, abyste se vyhnuli zanechání šmouh.

Další tip pro extra lesk

Pro extra lesk a dlouhotrvající čistotu můžete do roztoku přidat i několik kapek citronové šťávy. Citronová šťáva pomůže zvýšit lesk skla a ocet zajistí, že okna zůstanou čistá dlouho dobu.

Tato jednoduchá, ale účinná metoda může zásadně změnit, jak často budete potřebovat okna čistit. S trochou octa a vody můžete udržet vaše okna čistá a bez šmouh po celý rok s minimální námahou. Vyzkoušejte tento trik a užijte si výhled skrze dokonale čistá okna bez nutnosti neustálého čištění.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Horáček
Martin Horáček
2 měsíců

Je vidět, že pražská Nána objevila Ameriku, to vám není trapné?