Tchyně nám dávala špinavé ponožky do mikrovlnky. Zeptal jsem se proč a její odpověď byla jasná

Dlouhé zimní večery nám pomalu ale jistě končí. Přesto z vlastních zkušeností vím, že se mezi námi najdou zimomřivci, kteří i v jarních měsících ocení klid, a hlavně nohy v teple. Nic, čeho by se nedalo s drobnou snahou a věcmi, které máme všichni doma, snadno dosáhnout.

Vyhřejte si boty

Připravte si dvě čisté hrubé ponožky. Ty naplňte rýží či fazolemi, zavažte provázkem a vložte na přibližně 1 minutu do mikrovlnné trouby. Po vytažení tyto cenné balíčky vložte 15 minut před odchodem z domu do svých bot. Rýže nebo luštěniny mají úžasné termoizolační vlastnosti a boty vám nádherně vyhřejí. Pak se vám mnohem lépe půjde vstříc dni, jehož teplota je nižší, než byste si představovali.

Ponožky si v mikrovlnce i vyperete

Uznávám, docela nechutná představa, ale vzhledem k tomu, že mikrovlnná trouba dokáže obstojně zabíjet bakterie a skvěle likvidovat zápach, nejde o zas tak špatný nápad. Pokud se vám pokazila pračka a nechtějí se vám ponožky prát v ruce, vyzkoušejte mikrovlnku. Jak na to? Misku naplňte vodou a přidejte do ní trochu mýdla, nakonec do směsi ponořte ponožky. Vložte do mikrovlnné trouby, přibližně na 10 minut, ale raději zkoušejte po pár minutách, každý přístroj funguje trochu jinak. Po „vyprání“ zavěste a nechte uschnout. Ale abyste si nemysleli, že ponožky a mikrovlnka je dvojice bez rizik, čtěte raději dál.

Kdy ponožky do mikrovlnky nedávat?

Obecně se doporučuje ponožky do mikrovlnky nedávat. Když se totiž někdo snaží ponožky nahřát nebo jen usušit, může celkem snadno dojít ke vznícení ponožek. V případě potřeby usušení ponožek raději použijte jiné metody. Radiátor, čerstvý vzduch nebo třeba fén. A pokud přeci jen chcete riskovat, buďte při akci nablízku, abyste mohli případné škody ihned zlikvidovat a zachránit co se dá.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments