Okna myju jedenkrát ročně. Po tomto speciálním umytí totiž vydrží celou tuto dobu čistá

Mnoho lidí si klade otázku, jak často by měla být okna umývána. Někteří to dělají každý týden, jiní jednou za měsíc a další dokonce ani jednou za rok. Pokud patříte k poslední skupině, může vás zajímat, jak na speciální a efektivní mytí oken, která vydrží čistá celý rok.

Připravte se

K čištění oken patří nejen správné postupy, ale i vhodné pomůcky a prostředky. Pokud chcete dosáhnout skvělých výsledků, musíte mít k dispozici kyblík, vodu, hadříky, stěrku a speciální čistící prostředky určené na mytí oken. Je důležité pamatovat na to, že při zimním mytí by měla být teplota vody maximálně 30 °C, aby se zabránilo prasknutí skel. Navíc byste neměli experimentovat s různými rozpouštědly, chemikáliemi a abrazivními přípravky, protože mohou okna nenávratně poškodit.

Dodržte postup

Při mytí oken je také důležité dodržovat správné postupy. Nedoporučuje se čistit skla ani rámy nasucho, protože prachové částice usazené na oknech mohou povrch poškrábat. Na druhou stranu byste neměli používat k prvnímu čištění oken klasický detergent na nádobí, protože se na skle může vytvořit lepkavý film, na který se následně lepí nečistoty. Místo toho byste měli používat přípravky s obsahem alkoholu či čpavku, které se odpaří a na okenní tabuli nezůstanou.

Foto: Shutterstock

Jak na to?

Můžete použít dva různé hadříky, jeden na mokrou práci a druhý na leštění, které by však neměly obsahovat chlupy. Nejvhodnější jsou hadry z mikrovlákna. Dále budete potřebovat stěrku a kyblík s teplou vodou. Před samotným mytím nechte skleněné tabule odmočit a nezapomeňte očistit i rámy, kličky a parapety hadrem s vodou.

Pokud jsou okna příliš znečištěná, můžete použít speciální čistící prostředek a poté opláchnout čistou vodou. Na závěr použijte leštící sprej s obsahem alkoholu, který zanechá vaše okna krásně lesklá. Pokud preferujete přírodní produkty, můžete použít roztok octa smíchaný s vodou a vyleštit okna pomocí novinového papíru.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments