Okna vám vydrží čistá celý rok bez jediného zásahu. Do vody na mytí musíte přidat důležitou věc

Věčně čistá okna bez věčného umývání? Je to možné! S následujícími tipy si připravíte okna na zimu a udržíte je krásně čisté po dlouhou dobu. Tento proces je jednoduchý a zajistí, že vaše okna budou vypadat čerstvě umytá po celý rok.

Příprava

Začněte tím, že odstraníte prach a pevné částice, které se usazují na oknech. Rámy oken jsou často více zašpiněné než sklo, tak na ně nezapomeňte. Tento krok pomůže zabránit rychlému zašpinění po umytí.

Ideální podmínky pro mytí oken

Plánování mytí oken na dny, kdy není příliš slunečno, je klíčové. Sice na slunci snadněji uvidíte všechny šmouhy, ale okna začnou rychle schnout, což může ztížit mytí. Pokud si však vyberete slunečný den, budete muset pracovat rychleji, aby se voda nerozpustila na skle.

Příprava čisticího roztoku

Na tradiční čisticí prostředky můžete klidně zapomenout. Bílý ocet vyniká svými čisticími schopnostmi a je široce využitelný v domácnosti. Je účinný i na odstranění staré špíny a má tu výhodu, že odpuzuje mouchy. Chcete-li však okna udržovat čisté a lesklé téměř po celý rok, přidejte do vody kondicionér na vlasy nebo aviváž. Díky tomu budou okna vypadat skvěle a bez šmouh.

Foto: Shutterstock

Stěrka versus mikrovlákno

 Mikrovlákno je skvělý nástroj pro čištění oken. Nevýhodou je, že vyžaduje použití dvou utěrek – jednu pro čištění a druhou pro setření. Pokud chcete zefektivnit proces, zvažte použití stěrky. Tento nástroj efektivně odstraňuje přebytečnou vodu a ušetří vám čas.

Novinový papír

Může to znít překvapivě, ale staré noviny jsou jedním z nejlepších nástrojů pro dokončení mytí oken. Po dokončení výše uvedených kroků si vezměte kus novin a přejděte jím po celém skle. Tento trik je levný, ekologický a velmi účinný. Jediným úskalím tohoto tipu je, že musíte být opatrní, pokud máte bílé okenní rámy. Inkoust z novin může občas zanechat šmouhy. V takovém případě doporučujeme používat jen čistý bílý papír.

Foto: Shutterstock, zdroj: bobvila, goodhousekeeping

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments