Konečně mám nádherné muškáty. Pomohlo až levné domácí hnojivo

Také se vám líbí parapety nebo balkony plné nádherně kvetoucích muškátů? Můžete je mít i vy. Jen se musíte rozhodnout, které muškáty budete pěstovat. Můžete vybírat z velmi široké nabídky, neboť je více než 200 druhů muškátů. Dokonce jsou k dostání i muškáty s vonnými listy. Vůně může být jablečná, citronová nebo například levandulová. Prodávají se nejen jako okrasné květiny, ale i jako bylinky, protože listy jsou jedlé.

Aby muškáty kvetly, je vhodné je přihnojovat. Níže najdete 2 typy na domácí hnojiva.

Kávová sedlina

Pokud máte rádi kávu, bude pro vás tento typ hnojiva jako dělaný. Pakliže kávu nepijete, určitě vám někdo z okolí rád poskytne kávovou sedlinu. Než s ní budete přihnojovat květiny, musíte ji nechat proschnout. Nasypte a rozprostřete ji například na novinami pokrytý plech a nechte proschnout. Poté s ní můžete přihnojovat nejen muškáty, ale i další květiny jako jsou oleandry a hortenzie.

Kávová sedlina obsahuje dusík, fosfor, minerály a draslík. Díky tomuto složení se jedná o kvalitní přírodní hnojivo. Intenzita hnojení u květin v truhlíku je vhodná pouze jedenkrát za půl roku. Případně můžete kávovou sedlinu přimíchat rovnou do substrátu, do kterého muškáty zasadíte.

Foto: Shutterstock

Cibulové slupky

To je to zázračné hnojivo, díky kterému budou vaše muškáty obalené květy. Pro přípravu hnojiva budete potřebovat 30 g cibulových slupek a 3 litry vroucí vody. Do větší nádoby umístěte cibulové slupky a následně přelijte vroucí vodou.

Uzavřete a nechte louhovat 1–2 dny na temnějším místě a poté přeceďte přes sítko. Hnojivo používejte 1–2krát týdně. Případně můžete vyzkoušet i nasekané slupky z cibule přimíchat do substrátu, do kterého budete sázet květiny.

Foto: Shutterstock, zdroje: Masterclass, Gardenersworld

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments