Olivový olej je velkým pomocníkem v boji s křečovými žilami. Můžete se tak vyhnout i operaci

Křečové žíly se objevují v dospělosti nebo stáří. Záleží na genetice, ale také významně na životním stylu. Pokud se u vás podobný estetický problém projevil a potýkáte se s počátečním stádiem, můžete ještě zakročit pomocí přírodních metod. Postačí vám k tomu jen olivový olej.

Co tvrdí lékaři

Odborníci se shodují na tom, že problémem trpí častěji ženy než muži. Nejčastěji se jedná o pacientky, kterým je více než čtyřicet let. Jestliže se ale problém odhalí včas, může být vyřešeno mnoho dalších zdravotních obtíží, jako je trombóza nebo kardiovaskulární selhání.

Příčiny

Jak už bylo výše zmíněno, vše záleží hlavně na genetice. Křečové žíly se ale mohou objevit také při hormonální nerovnováze, fyzické námaze, při nedostatku fyzické aktivity, vlivem kardiovaskulárního onemocnění, při kouření, užívání alkoholu nebo po operaci. Nevhodný životní styl plný průmyslově zpracovaných potravin s absencí pohybových aktivit celý stav jen zhoršuje.

Léčivá síla olivového oleje

Rostlinné oleje jsou považovány za přírodní léky. Můžete je používat jako vnitřní nebo vnější lék. Už ve starověkém Řecku si lidé uvědomovali, jaké vlastnosti má olivový olej, a proto s ním svá těla často pomazávali.

Olivový olej dokáže po konzumaci normalizovat krevní tlak, zmírňovat bolesti v těle, snižovat tvorbu krevních sraženin a eliminovat zánět. Pokud se cítíte unavení, bez energie a neustále vás trápí bolesti svalů a kloubů, mohlo by vám toto řešení pomoci.

Olivový olej má prokazatelně pozitivní vliv na zdraví. / Foto: Freepik

Recept

Ideální je zkombinovat olej s dalšími léčivými rostlinami. Smíchejte spolu s olejem citron, pomeranč, cypřiš a po pravidelném užívání nebo mazání postižených míst si můžete všimnout, že křečové žíly začnou ustupovat.

Skladování a dávkování

Olej s těmito přísadami vydrží na tmavém a suchém místě velmi dlouho a můžete jej tak pravidelně užívat. Neváhejte směs využít také ve chvíli, kdy křečovými žilami netrpíte. Olivový olej totiž působí velmi dobře preventivně.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments