Osvědčené reflexní body na nohou. Jejich stlačení přináší rychlou úlevu od častých zdravotních problémů bez užití léků

Reflexologie nohou je léčba, která se praktikuje po celá staletí. Zahrnuje vyvíjení tlaku na různé body ve spodní části chodidla. Podle tradiční čínské medicíny tyto body odpovídají různým oblastem na těle a působí proti bolesti, na snížení stresu nebo k podpoře trávení i spánku, jak je uvedeno na healthline.com.

Co je reflexologie nohou

Reflexologie je běžně známá holistická praxe prováděná na chodidlech. Koncept spočívá v tom, že na nohou jsou body, které odpovídají různým orgánům v těle, jak říká Brian Goodwin, estetik, bylinkář a mezinárodní pedagog ve společnosti Eminence Organic Skin Care. Podle dr. Dustina Martineze, chiropraktického lékaře se sídlem v Los Angeles, výzkum ukazuje, že reflexní terapie může zlepšit kvalitu života mnoha způsoby včetně snížení stresu a nastolení rovnováhy v systému.

Výhody reflexní terapie chodidel

Reflexologie může podpořit klasickou léčbu. I když se v mnoha zemích praktikuje tisíce let, k dispozici je jen málo vědeckých důkazů, které by dokázaly její účinnost. Každopádně může být reflexní masáž chodidel uklidňujícím a relaxačním způsobem, jak si odpočinout a věnovat svým chodidlům určitou masážní pozornost. Reflexologie pomáhá tím, že zvyšuje průtok krve tělem, což pomáhá odstraňovat stres a úzkost a snižovat krevní tlak. Méně stresu a méně úzkosti způsobí, že se cítíte uvolněně.

Foto: Shutterstock

Odstranění stresu

Ve studii z roku 2015 autoři pozorují, že společným přínosem reflexologie může být snížení stresu a navození celkové relaxace. Reflexologie může být jedním ze způsobů, jak přerušit vzorec opakujícího se stresu v našem životním stylu a pomůže tělesným systémům vrátit se do přirozeného stavu. Pokud vyzkoušíte reflexní terapii pro zvládání stresu nebo relaxaci, je nutné několikanásobné sezení. Jedno sezení může přerušit stresovou reakci, ale pro optimální přínos se doporučuje více sezení.

Harmonizace trávení

Jeden z reflexních bodů na chodidlech je spojen s žaludkem. Když je tento konkrétní bod stimulován, zvýší průtok krve do vašeho žaludku a pomůže zlepšit trávení.

Snížení únavy při namáhání očí

Reflexologie může pomoci zmírnit i zvrátit část stresu, který na oči během dne klademe během každodenních činností. Tlakové body pomáhají uvolnit těsné a stažené svaly způsobené celodenním sledováním obrazovek.

Foto: Shutterstock, zdroj: healthline.com

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments