Otevřete zámek i bez klíče. Skvělý fígl ukázal profesionální zámečník

Ztracený klíč umí pěkně potrápit. Přitom některé typy zámků nejsou složité a stačí na ně trocha šikovnosti a praktická pomůcka. Třeba v podobě nápojové plechovky. Ukážeme vám, jak se dá jednoduše otevřít zámek.

Levné visací zámky

Užitečným pomocníkem je visací zámek. Uplatnění nachází u nejrůznějších sklepů, garáží, přístavků nebo i řetězů, kterým chráníte movité věci. Čím více takových drobných zámků máte, tím roste nebezpečí, že od některého ztratíte klíče. A protože práce odborníka je často nákladnější než zakoupení nového zámku, vyplatí se znát postup, jak docílíte odemčení jednoduchým trikem.

Nápojová plechovka na visací zámek

Ztracený klíč od visacího zámku snadno nahradíte plechovkou od jakéhokoliv nápoje. Dále je potřeba připravit si pravítko, fix a nůžky. Z hliníkové plechovky vystřihněte čtverec, délka jeho strany by měla být 6 cm. Na takové podložce se vám bude dobře kreslit provizorní klíč. Teď si nakreslíte tvar písmene T. Nejprve nakreslete obdélník s délkou 5 cm a šířkou 1 cm. V jeho středu přikreslíte patku, nožičku písmene T, čtverec o straně 1 cm. Celé písmeno T vystřihnete.

Foto: Shutterstock

Otevírání zámku hliníkovým klíčem

Složte písmeno T po delší straně a připravenou patku zasuňte hluboko k otevírací části poutka na visacím zámku. Pro ujasnění, nepracujete v části, kam se vkládá klíč, ale u kovového poutka, které se z jedné strany otevírá zacvaknutím. Pootočte hliníkovým klíčem uvnitř o 180° a zámek vám půjde otevřít.

Pokud chcete, aby vám venkovní zámky dlouho vydržely, je třeba je chránit před nečistotami a v zimě před zamrzáním. Používejte odmrazovač a zámek pravidelně ošetřujte přípravky na promazávání.

Jak zabezpečit přístavky

Pokud chcete uschované zařízení více ochránit, pořiďte si kromě visacího zámku také dřevěné okenice nebo mříže do oken. Visací zámky si můžete pořídit v různých bezpečnostních třídách, v kombinaci s kovovou petlicí jsou poměrně účinným základním způsobem zabezpečení. Samozřejmě je zřejmé, že nemohou nahradit bezpečnostní dveře nebo domácí alarmy, které využijete u ochrany majetku vyšší hodnoty.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments