Otvor na prací prášek skrývá velmi nepříjemné věci. Čas od času je nutné provést očistu

Určitě jste zvyklí pravidelně čistit pračku. Přece jen do ní dáváme prádlo, které se dotýká naší kůže po celém těle a nechceme, aby na nás přenesly nějaké bakterie či plísně, které jsme si nechali vyrůst v pračce. Často však dochází k tomu, že při údržbě pračky zapomínáme na jedno důležité místo: zásuvku na prací prášek.

V šuplíku na prášek se dějí věci

Jestliže jste dlouho nemyli zásuvku, do které běžně sypete prací prášek, možná už se vám tam začaly dít věci. Je možné, že celý prostor šuplíku je oslizlý a zalepený. Také se tam mohl usadit vodní kámen, což je dost pravděpodobné. V nejhorším případě se v tomto místě rozšířila plíseň, která se potom spolu s práškem dostává do pračky a na naše oblečení.

A to vážně nikdo nechce. Nedá se nic dělat: jdeme to uklidit!

Není na tom nic těžkého

Vyzkoušeli už jste někdy vytáhnout zásuvku na prací prášek úplně ven? Většina praček to umožňuje právě kvůli údržbě. Pokud se vám to povede, je další práce velmi jednoduchá. Zásuvku můžete dát odmočit do vody s čisticím prostředkem a pak vyčistěte prostor, do kterého zásuvku později zasunete zpět. Obzvlášť u menších praček může být tento prostor velmi úzký, takže neváhejte sáhnout po zubním kartáčku, který je skvělým pomocníkem v domácnosti.

Jestliže vás trápí vodní kámen, zkuste si pomoc octem a jedlou sodou, které mají sílu vodní kámen rozpustit. Stačí na chvíli nanést roztok z těchto surovin a nechat působit, uvidíte, že vodní kámen povolí.

Foto: Shutterstock

Hlavně všechno osušit

Chceme se zbavit plísní, proto musíme dbát na to, abychom jak prostor pro zásuvku, tak samotnou zásuvku velmi pečlivě osušili. Poté ji můžeme vrátit na místo a pro jistotu ještě nechat otevřenou. Dokořán bychom měli zásuvku na prací prášek i pračku nechávat také po každém praní, aby se uvnitř nevytvářela zatuchlina a posléze plíseň.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments