Pan Pavel si narychlo vyrobil domácí izolaci oken. Trvalo to 5 minut, ale ušetří tak 30 tisíc

Velké tepelné ztráty se dějí zejména přes špatně utěsněná okna. Kdo nemá dokonalé zateplení, připisuje k účtu za elektřinu zbytečné tisíce navíc. Na zimu si můžete pomoci domácky provedeným zateplením oken.

Zateplení v zimních měsících

Během chladných měsíců a po nástupu topné sezóny se náklady za vytápění domů a bytů šplhají k nepříjemným tisícovkám korun. Tepelné ztráty se dějí ve starších domech a v bytech, které neprošly rekonstrukcí.

Špatně utěsněná okna jsou nejčastější příčinou potíží a důvodem, proč nemůžete snížit teplotu na termostatu o pár stupňů níže. Je známo, že stačí snížit vytápění o dva stupně, abyste dosáhli tisíců korun na úsporách za energie.

Jak zabránit úniku tepla

V zimních měsících můžete pomoci utěsnit okna svépomocí. Budete potřebovat jen pár základních věcí. Klíčem k větší těsnosti oken je bublinková fólie. Jedná se o levný, avšak velmi účinný způsob, jak dosáhnout úspory na vytápění. Pro utěsnění oken budete potřebovat lahvičku s rozprašovačem, teplou vodu a výše zmíněnou bublinkovou fólii.

Foto: Shutterstock

Nejprve si změřte velikost prosklené části na oknech, skleněných tabulí. Z bublinkové fólie vystřihněte tvar, který přesně odpovídá velikosti okna. Fólie je poměrně tvárná, vystřihování není nijak složité. Do rozprašovače nalijte teplou vodu a postříkejte skleněnou tabulku zevnitř. Voda by neměla po skle stékat. Otočte bublinkovou fólii rovnou stranou dolů. Profilovanou část s bublinkami také postříkejte. Mokrou stranou přiložte bublinkovou fólii na okno a máte hotovo.

Okna utěsněná na celou zimu

Navlhčená bublinková fólie vydrží na skleněné tabulce celou zimu, a protože je transparentní, světlo dovnitř nadále proniká a nijak vás neomezuje v užívání domu nebo bytu. Pokud chcete izolaci oken posílit, spusťte přes bublinkovou fólii žaluzie. Ty doplní izolaci bublinkovou fólií a pomohou vám uspořit tisíce korun. Zimní provoz bude mnohem levnější.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 rok

Pobavilo, né že né. 🙂 Na nic jiného tenhle server není. A baví dobře, takové články jen tak někdo nevymyslí! 👍

Pavel
Pavel
1 rok

Vy tam snad kouříte trávu . A jestli ne tak je na čase začít. A nepsat takové blbosti.

MakTaKo
MakTaKo
1 rok

Co to zase je za pi….??? Nevím jestli mám brečet nebo se smát??? To že si dám bublinkovou fólii na okno ničemu nepomůžu! Za tento článek by měl následovat vyhazov. A nebo je tento web satirický? Jinak si ty články tu nedokážu vyložit.

Olin
Olin
1 rok

Ještě bych chtěl vědět jak Pavel je spokojený s výhledem před barák.

František
František
1 rok

Zevnitř nebo z venku okna nevím.

Jirka
Jirka
1 rok

Pan Pavel je zřejmě momořádně šikovný člověk. Škoda, že jsme se nedozvěděli, co dělal těch 5 minut pro to, aby ušetřil ty prachy. Zateplování bylo určitě na dýl. 8