Zkušení lidé dávají toaletní papír jediným správným způsobem. Většina lidí to ale dělá špatně

Napadlo vás někdy, jak by měla správně viset rulička toaletního papíru? Lidé ho věší různě a často se nad tím nezamyslí, jen toaletní papír automaticky zavěsí. Proč je tedy důležité, jakým způsobem ho pověsíte?

Jediný správný způsob

Toaletní papír se nemá dotýkat stěny. Odmotaná část by měla být volně v prostoru. Ve chvíli, kdy si odmotáváme toaletní papír, máme na rukou velké množství bakterií. Pokud ho odmotáváme u zdi, kontaminujeme jimi poměrně velký prostor a bakterie se budou na zdi nekontrolovaně množit. Díky tomu se snadno přenáší nemoci.

Navíc i sám strůjce toaletní papíru popsal, že rulička má být zavěšena horizontálně a papír se má odmotávat směrem od zdi k uživateli.

Mytí rukou po návštěvě toalety

Bakterie jsou všude. I z toho důvodu je potřeba mít si po toaletě důkladně ruce. Někteří lidé to nedělají vůbec, a jiní zcela nedostatečně. Doba, po kterou si myjeme ruce, by měla být nejméně 15–20 vteřin.  Nezapomínejte ani na prostor mezi prsty. V případě, že jdete na místo, kde nebude možnost umýt si ruce, přibalte si sebou dezinfekční gel. Díky přenosu rukama se šíří nejvíce infekčních nemocí včetně chřipky a salmonelózy.

Foto: Shutterstock

Ruličky nevyhazujte

Jakmile toaletní papír dopotřebujete, ruličky se rozhodně nezbavujte. V domácnosti pro ni najdete využití. Jsou skvěle recyklovatelné. Dají se klem nich omotat kabely, případně malé ubrusy, které pak snadněji uložíte do skříně. S jejich pomocí si vyrobíte nástavec na vysavač a dosáhnete až na strop, pokud je potřeba. Mnohá další využití jistě najdou děti – od výtvarného tvoření až po výrobu hudebního nástroje. Ruličky mohou posloužit například i jako stojánek na pastelky, organizér na gumičky nebo se dají využít na předpěstování sazeniček.  

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Bc. Pavel Šimeček
Bc. Pavel Šimeček
1 rok

Většina lidí dává dále špatně nože do stojánků na nože a také dávají špatně umyté hrnky a skleničky na odkapávač či utěrku. Přitom takové banality, ale jako iq test to funguje skvěle.