Paní Agnes umyje i pořádně zamazaný záchod za 3 minuty. Osvojila si fígl, když sloužila v hotelu

Mytí záchodu nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce. Dle průzkumu společnosti Tombola však není na přední příčce nejnenáviděnějších domácích prací, kde se objevuje čištění trouby, žehlení aj.

Obvyklý postup čištění

Čištění záchodu usnadňuje velký výběr čisticích prostředků. Je vhodné před samotným čištěním nanést prostředek na celý záchod. Nejprve postříkejte pomocí rozprašovače záchod zvenku včetně záchodového prkénka a nádržky. Poté nalijte čisticí prostředek do mísy a nezapomeňte nanést pod okraj záchodové mísy, kde se často usazují nečistoty a bakterie. Prostředek se obvykle nechává působit minimálně 30 minut. Pokud necháte čisticí prostředek působit, bude následné čištění mnohem snazší. Usazeniny se rychleji smyjí a záchod bude řádně vydezinfikován.

Připravte si rukavice a můžete se začít. Pro čištění můžete použít hadřík z mikrovlákna nebo papírové utěrky.

Nejprve umyjte rukojeť, splachovací nádržku a vnější stranu mísy. Na sedátko použijte čistý hadřík. Poté přejděte k čištění záchodové mísy pomocí WC štětky a nezapomeňte i na čištění pod okrajem.

Nakonec vydezinfikujte WC štětku a její držátko, kde se také usazuje velké množství nečistot. Nastříkejte čisticí prostředek i do držátka štětky a taktéž vydrhněte a umyjte čistou vodou.

Tento postup je časově náročnější, a proto vám níže poradíme způsob, kdy lze záchod vyčistit během 3 minut.

Foto: Shutterstock

Čištění během 3 minut

Pro čištění se používá smíchaná voda se saponátem na nádobí (170 ml). Roztok nalijte do rozprašovače, promíchejte a postříkejte záchod. Do záchodové mísy nalijte zakoupený čisticí prostředek na toalety.

Nasaďte rukavice a papírovými utěrkami otřete celý záchod zvenku včetně prkénka i splachovací nádržky. Pokud jsou některá místa hodně znečištěna, můžete použít starý zubní kartáček k dočištění. Přejděte k čištění vnitřku záchodové mísy, který vyčistíte pomocí záchodové štětky. Opět nezapomeňte na čištění i pod okrajem. Záchod několikrát spláchněte a uvidíte, jak bude zářit čistotou.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 rok

Pani Agnes by potřebovala dostat do tlamy za takhle špinavej záchod