Paní Božena přišla na geniální způsob, jak zamezit usazování prachu na obtížně přístupných místech

Utírání prachu je jedna z těch méně uspokojivých a oblíbených domácích prací, a to zvlášť z míst, která jsou těžko přístupná, jako jsou lišty, větráky, klimatizační jednotky, případně stropní rohy. Opravdovou lahůdkou je zbavovat se prachu z vyřezávaných dřevěných předmětů. Jak si práci usnadnit, a navíc ještě zajistit, aby se prach na těchto předmětech usazoval co nejméně?

Božena na to kápla

Paní Božena se na internetu ráda inspiruje, jak by si co nejvíce ulehčit práci. A díky jejímu brouzdání narazila na video, které jí poradilo, jak zatočit s prachem s co nejmenším úsilím a co nejefektivněji. Vystačíte si s tím, co máte doma.

Co budeme potřebovat?

Abyste prach, jak vyčistili, tak odpudili, utíkejte pro následující věci.

  • kbelík s vodou
  • aviváž
  • koště nebo smeták
  • hadr
  • gumička

Aviváž je skoro až magická tekutina. Dobře vyčistí, a navíc odpuzuje prach. Proto se vám na v aviváži vyprané prádlo nepřichytí tolik nečistot a prachu. A tuto skvělou vlastnost můžeme využít i pro úklid.

Foto: Shutterstock

Jak zatočit s prachem?

Do kbelíku si napustíme teplou vodu, do které kápneme trochu aviváže. Na značce nezáleží. Promícháme. V této směsi vymácháme hadr, který následně vyždímáme a připevníme na násadu koštěte, proto potřebujeme gumičku.

Chystáte-li se čistit větší plochy jako větráky, krytky, klimatizační jednotky, omotejte hadr kolem koštěte nebo smetáku podobně jako kdybyste plánovali vytírat. Pokud se chystáte na menší zákoutí, třeba rohy oken či špatně dostupná místa v úzkých skulinkách, můžete hadr zagumičkovat kolem násady.

Nyní už stačí pouze přejíždět po znečištěných místech. Jednou za čas hadr vymáchejte, budete překvapeni, kolik nečistot se na něm usadilo. Kromě toho, že použitím smetáku prospějete zádům, ušetříte také čas. Aviváž pak díky svým vlastnostem zaručí, že prach za týden nebudete utírat znovu.

Pokud vám něco ohledně postupu není jasné, podívejte se na video zmíněné ve zdrojích.

A jestli se vám přece jen s „mokrým“ čištěním nechce obtěžovat, použijte kartáčkovou násadu na vysavač a prach z problematických míst prostě vysajte.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments