Paní Dagmar dává do lednice houbičku na nádobí. Zní to nemožně, ale ona ví, proč to dělá

Houbičku na nádobí používáme každý den. Většinou na stírání povrchů v kuchyni nebo při umývání nádobí. Dá se ale použít i jinak. Paní Dagmar ji dává do lednice, a to z jednoho prostého důvodu.

Kondenzace vlhkosti

Houbička má perfektní schopnost nasát vlhkost. Bohužel vlhkost v lednici má negativní vliv na kvalitu potravin, a projevuje se to především na zelenině. Houbičku není špatné přidat do šuplíku, kde skladujete mrkev, salát a další potraviny. Díky tomu výrazně prodloužíte jejich trvanlivost.

Jakou má houbička životnost?

Houbička má velice omezenou životnost. Neustále s v ní rozmnožují bakterie, a déle než dva až tři týdny byste ji rozhodně neměli používat. Dá se sice dezinfikovat s pomocí mikrovlnné trouby, nicméně díky tomu ji zbavíte asi 60 % bakterií a zbytek se dál množí. Aby byla co nejdéle v kondici, odstraňujte z ní poctivě zbytky jídel a důkladně ji ždímejte po každém použití.

Směs na čištění houbičky

Kromě toho si můžete připravit vlastní směs, ve které ji budete jednou týdně čistit. Budete potřebovat bělidlo a vodu. Rozmíchejte bělidlo s vodu v poměru 1:3,a houbičku v této směsi důkladně vymáchejte.

Foto: Shutterstock

Ulevte zápěstí

Práce na počítači může způsobovat různé zdravotní komplikace. Mezi nimi je i syndrom karpálního tunelu. Přetíženému zápěstí můžete ale snadno ulevit s pomocí houbičky. Pokud nevlastníte klávesnici se speciální opěrkou, vložte si pod ruku houbičku. Rozdíl poznáte během chvilky.

Vypodložte nábytek

Další využití v domácnosti se nabízí v případě, že máte doma starší a těžký nábytek. Pokud potřebujete manipulovat s těžkou komodou, vypodložte ji houbičkou. Můžete ji i nastříhat a nalepit na spodní stranu nábytku. Díky tomu se vyhnete poškození podlahy a zároveň ochráníte nábytek.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments