V Česku divoce zkrachoval nejlepší fastfood. Lidé jsou zoufalí, neví, kam budou chodit

Je to velmi smutné, ale s podobnými příběhy se budeme zřejmě setkávat stále častěji. Dosud lukrativní český trh přestává být natolik zajímavým, aby se na něm udržely všechny značky, které na něj v minulých letech v zájmu o expanzi vstoupily. Padnout mohou i poměrně velká jména, jak dokládá například řetězec rychlého občerstvení Nordsee.

Pro mnohé první volba

Ten je zejména v zahraničí skutečně velkým pojmem a například v Německu patří k předním fastfoodům. Také v České republice si postupně budoval dobrou pozici, ostatně působil zde řadu dlouhých let. Mnoho lidí ho bralo v rámci fastfoodů jako první volbu, protože už se jim omrzely hamburgery či smažená kuřata, jež dostávali v McDonalds, KFC a Burger Kingu.

Nordsee nabízelo zajímavou alternativu v podobě ryb a mořských plodů, pochopitelně připravených rychle, ale přesto kvalitně. Nabídka sice byla trochu dražší, avšak své zákazníky si našla. Zřejmě jich ale nebylo dost, aby české franšízy mohly dále růst a vydělávat na svůj provoz.

Nejde přitom o dobrovolný odchod z trhu. Společnost Master Mariner se dostala do finančních problémů a skončila v insolvenci. Nakonec dostala výpověď z nájmu v obchodních centrech, kde své restaurace provozovala, a byl konec. Zůstal po ní navíc nemalý dluh ve výši přesahující 40 milionů korun. Na dlažbě skončili také všichni zaměstnanci.

Foto: Shutterstock

Alternativu nenajdeme

Zákazníci, kteří byli zvyklí se v Nordsee stravovat, budou alternativu hledat jen velmi obtížně. Podobný koncept totiž v našich luzích a hájích není. Zavzpomínat mohou ale v blízké cizině. Hned několik poboček tohoto řetězce se nachází například v Drážďanech, kam lidé v současné době často jezdí za nákupy či vánočními trhy.

Je otázkou, zda se Nordsee do České republiky ještě někdy vrátí. Licenci může dostat jiný provozovatel, ovšem pokud se takový najde, zřejmě si raději počká na lepší dobu. Přesto se však fanoušci fastfoodů mohou těšit, protože v příštím roce má na český trh vstoupit slavný řetězec Popeyes. Ten však nebude nabízet ryby, ale smažená kuřata, podobně jako KFC.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Andy
Andy
1 rok

Tak to je průser,kde budou lidé teď jíst…
Zase játrové paštiky???

roscer
roscer
1 rok

To mně vůbec netrápí. Na předražený fastfood nechodím a vždy, když jsem od někoho ochutnal, tak jsem si potvrdil, že to za ty peníze nestojí. 😎

Markéta
Markéta
1 rok

Já o Nordsee nikdy neslyšela, ale nabídka vypadá zajímavě. Tedy, vypadala. Ale že by lidi byli zoufalí, to je trochu přehnané, ne? Napadají mě daleko horší věci než uzavření fastfoodu.

Martin Horáček
Martin Horáček
1 rok

Vy jste úplně za zenitem, a jestli nevíte co to znamená zeptejte se Vondráčkové

Ondřej
Ondřej
1 rok

Co třeba do tělocvičny prasata vyžraný ….

(•_• )
(•_• )
1 rok

Prosím Vás, co je to “nordsee”? Nikdy jsem o tom neslyšel😀