Paní Erika dává do pračky zásadně kuličku z alobalu. Trik, který se naučila na západě, doporučuje všem kamarádkám

Práce hospodyňky je dnes neskonale jednodušší než před desítkami nebo stovkami let. Dnes má každá žena k dispozici nejrůznější spotřebiče, které jí pomáhají. Péče o domácnost ale stále dokáže dát pěkně zabrat. Tak proč si ji nezjednodušovat dále nejrůznějšími vylepšováky.

Alobal pomůže s prádlem

Paní Erika je na ně vyloženě vysazená a ráda se učí novým věcem. Před lety se na západě naučila využívat alobal v domácnosti velmi kreativním způsobem. Do té doby do něj přitom balila hlavně řízky. Pak ale zjistila, že má spoustu dalších využití, o kterých netušila. Teď je doporučuje svým kamarádkám, které jsou z nich rovněž nadšené.

Říkáte si, co se může stát, když hodíte zmačkanou kuličku alobalu do pračky? Inu, divili byste se. Tento postup používá stále větší množství lidí. Alobal je vyroben z hliníku, který dokáže eliminovat efekt statické elektřiny. Díky tomu se vám potom bude oblečení lépe nosit a nebudou na něm vstávat vlasy. Nejde ale jen o pračku. Podobně můžete alobal využít také v sušičce.

Skvělým pomocníkem je alobal rovněž při žehlení. Ten je v tomto případě třeba rozprostřít na žehlícím prkně pod jeho povlakem. Z žehličky proudí velké množství tepla, které za normálních okolností pohlcuje právě žehlicí prkno. Pakliže využijete vrstvu alobalu, bude se teplo odrážet a vyžehleno tak budete mít rychleji. A nebude to zdaleka tak namáhavé.

Foto: Shutterstock

Pomocník v kuchyni při mytí

Už jste zkoušeli využít alobal při mytí nádobí? Že ne? Potom je nejvyšší čas. Pakliže nemáte k dispozici houbičku, případně vám nepřijde příliš účinná, zmuchlejte alobal a použijte ho k vydrhnutí pánví a hrnců.

Alobal vám pomůže také s obnovou lesku rodinného stříbra, a to myslíme tentokrát doslovně. Pakliže máte třeba stříbrné příbory, není nic jednoduššího než na dno pánve dát alobal, zalít studenou vodou, přidat pár lžiček soli a do tohoto roztoku položit právě vaše stříbrné předměty. Nechte působit přibližně tři minuty a následně opláchněte a vysušte.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments