Paní Hana našla způsob, jak vyžehlit prádlo přímo v pračce. Přidejte jednu věc a nemusíte žehlit

Žehlení prádla je časově náročné a pokud nemáte sušičku, je na místě hledat všemožné tipy a triky, jak si žehlení usnadnit. Možná vás překvapí, že rychlé a snadné žehlení začíná už při praní. Ukážeme vám, jak prát, abyste si žehlení usnadnili co možná nejvíce.

Praní prádla s ledem

Jakmile budete napříště plnit buben pračky, myslete na snadné žehlení. V tom vám pomůže používání aviváže a nastavení praní na nižší otáčky, prádlo nebude tolik pomačkané. Výraznou pomocí je přidání několika kostek ledu do bubnu pračky předtím, než ji budete zapínat. Pochopitelně to nemá smysl s využitím odloženého startu.

Ledové kostky budou prádlo narovnávat už během praní. V pračce se promění v páru a ta brání mačkání a kroucení prádla.  

Postup po skončení praní

Až prací cyklus skončí, je důležité, abyste nenechali prádlo v pračce příliš dlouho. Ihned jej vyndejte, důkladně protřepejte a začněte věšet. Košile, halenky a trička sušte už rovnou na ramínkách. Ložní prádlo před pověšením mokré poskládejte a nechejte několik minut v koši na prádlo předtím, než jej rozložíte a pověsíte.

Foto: Shutterstock

Snadnější žehlení bez žehličky

Pokud si chcete usnadnit žehlení nebo jste například na cestách, kde nemáte k dispozici žehličku, dejte do rozprašovače trochu vody. Oděv zavěste na ramínko, navlhčete rozprašovačem a důkladně vyfoukejte fénem. Následně jej nechejte na ramínku dosušit. Fénováním se můžete snadno vyhnout žehlení košil, pokud částečně vlhké košile vyfoukáte do sucha.

Inovativní funkce praček

Praní s použitím páry je oblíbené a jsou si toho vědomi i výrobci praček. Proto je na trhu k dostání řada praček, kterou jsou vybaveny funkcí pro praní s použitím páry. Na konci pracího cyklu je použita horká pára a prádlo z pračky vytáhnete mnohem méně pomačkané. Samozřejmě za předpokladu, že jej nenecháte v bubnu pračky příliš dlouhou dobu.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments