Paní Jiřina sype do pračky pepř. Manžel si myslel, že je nemocná, ale pak viděl to prádlo

Také se vám stalo, že černé prádlo po několika vypráních bylo vybledlejší a černá už nebyla černá? Nejlépe se tento rozdíl ukáže, když nakombinujete nový černý kousek s tím, který už máte nějaký ten pátek ve skříni. Černé prádlo je velmi náchylné k vyblednutí, a proto je třeba o něj speciálně pečovat.

Prací prostředky

Při praní je vhodné používat prací prostředky určené přímo na černé prádlo. Případně na barevné prádlo, ale rozhodně nepoužívejte prací prostředky na prádlo bílé. Speciální prací prostředky na bílé prádlo obsahují rozjasňovače a bělidla, které jsou vhodné pouze na bílé prádlo, ale nikoliv na barvené a už vůbec ne černé.

Pokud vybíráte prací prostředek na černé prádlo, určitě sáhněte po pracím gelu či tabletě než prášku. Prášek by mohl na prádle zanechat stopy v podobě bílých fleků.

Barvy na textil

Další možností, jak černému prádlu navrátit jeho sytou barvu, jsou barvy na textil. K dostání jsou běžně v drogeriích. Návod k obarvení naleznete na jednotlivých baleních a je třeba postupovat přesně podle něj.

Foto: Shutterstock

Pepř

Jeden z tipů, které nyní kolují internetem, je přidání pepře do pračky k černému prádlu. Dle návodu stačí přidat lžičku mletého pepře do pracího prostředku a zapnout pračku na obvyklý prací cyklus. Pepř působí jako přírodní exfoliant a údajně by měl i při praní způsobit jemné drhnutí zbytků mýdla z oděvů, a tím zabránit blednutí oděvů. Prádlo po vyprání nebude vonět po pepři, ale dle vámi použitého pracího prostředku.

Pakliže nechcete, aby vaše prádlo velmi rychle vybledlo, doporučuje se praní nikoliv pokaždé, když si oděv obléknete, ale až při zašpinění, případně jiném znečištění.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments