Češi do záchodu začali dávat pytel na odpadky. Má to úžasný důvod, nemohou si to vynachválit

Ucpaný záchod je problém, který může postihnout každou domácnost, ačkoliv se o něm příliš nemluví. Existuje několik způsobů, jak mu předejít – důkladné splachování a správné používání toalety jsou nezbytností. Je důležité si uvědomit, že toaleta není odpadkový koš a nesplachujte do ní nic jiného než toaletní papír.

Chemie může být agresivní

I když budete opatrní, toaleta se ucpat může.  V takovém případě vám ale můžeme poradit, jak postupovat. Některé domácnosti se snaží problém vyřešit pomocí chemických prostředků, které slibují rychlé a efektivní řešení. Bohužel, mohou být velmi agresivní a způsobit poškození odpadních trubek, což je mnohem horší problém.

Domácí roztok

pokud máte ucpaný záchod, zkuste si vyrobit domácí roztok. Smíchejte půl hrnku octa a půl hrnku jedlé sody ve vodě, nechte několik hodin působit a poté zalijte vroucí vodou. Tento postup dokáže pomoci s mírným ucpáním. Pokud máte záchod naprosto ucpaný, můžete zkusit použít ventilační kabel. Tento kabel se zavádí do odpadní trubky a pomalu se proplétá. Při správném použití by měl být efektivní bez rizika poškození trubek.

Foto: Shutterstock

Jak vyčistit ucpaný záchod s pomocí pytle na odpadky

Alternativní způsob čištění ucpaného záchodu je pomocí pytle na odpadky. Tento trik se vám může hodit, pokud se obvyklé metody neosvědčily. Nejprve kompletně zakryjte toaletu pytlem nebo novou igelitovou taškou a pevně ji utěsněte lepící páskou. Vytvořte vzduchotěsnou kapsu, která zajistí, že tlak vzduchu uvnitř záchodu se zvýší. Nyní rychle spláchněte a prudce zatlačte pytel doprostřed, čímž se vytvoří tlak vzduchu, který by měl ucpání uvolnit.

Mějte však na paměti, že igelitový pytel by neměl prasknout. V opačném případě by šlo o velmi  nepříjemnou zkušenost. Pokud se vám nepodaří ucpaní záchodu uvolnit na první pokus, opakujte tento postup s novým a pevným pytlem, abyste zajistili dostatečný tlak vzduchu. K zajištění lepšího utěsnění můžete použít i potravinářskou fólii.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments