Paní Jiřina sype jedlou sodu do rohu místnosti. Bez tohoto triku už si život nedokáže představit

Otravující hmyz je každoročním problémem. Samozřejmě intenzita narůstá s jarem, létem a podzimem. Pokud nechcete v místnosti používat chemické odpuzovače hmyzu, můžete vyzkoušet přírodnější variantu.

Jedlá soda je multifunkčním pomocníkem. Používá se nejen při pečení, ale také jako čisticí prostředek, který ničí odolnou mastnotu i plísně a také jako hubicí a odpuzující prostředek proti mravencům.

Jedlá soda v domácnosti

Jedlá soda odpuzuje mravence svým pachem, a tudíž stačí nasypat do rohů místnosti nebo tam, kde se mravenci nejvíce vyskytují. Malé množství nasypte přímo na zem nebo zkuste umístit do nižší nádobky. Případně můžete nasypat i k oknu nebo podél prahu, kudy se mravenci dostávají do vaší domácnosti.

Využijete-li jedlou sodu, je důležitá její každodenní výměna. Soda postupně vyčichne a je třeba vyměnit starou za novu.

Máte-li už mravence v domácnosti, nepomůže jedlá soda s jejich vyhubením. Jak je uvedeno výše, má pouze odpudivé účinky. Pokud však směs zkonzumují, dojde k jejich usmrcení. Můžete tedy připravit směs jedlé sody a práškového cukru, kterou mravenci pozřou.

Foto: Shutterstock

Jedlá soda na zahradě

Máte-li na zahradě malé množství mravenců, kteří vás nijak neotravují, není třeba se je snažit ihned zahubit. Provzdušňují půdu, požírají škodlivý hmyz a pomáhají rozkládat organický materiál.  Přesáhne-li však jejich množství únosnou mez nebo se objeví mravenec lesní, červený nebo létající, je třeba zasáhnout. Tito mravenci můžou způsobit nepříjemné kousnutí. Najdete-li na zahradě mraveniště, posypte ho dostatečným množstvím jedlé sody. Také můžete vyzkoušet po aplikaci jedlé sody postřik bílým octem, který způsobí pěnovou reakci, jež pomůže se mraveniště rychleji zbavit.

Trápí-li vás slimáci a hlemýždi, můžete i zde využít účinky jedlé sody. Pakliže nemáte moc velkou zahradu, můžete sodu nasypat u plotu tak, aby se k vám nezvaní návštěvníci nedostali.  

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments