Nikdy nesušte prádlo venku. Hospodyňka prozradila, co hrozného se s ním může stát

Letní měsíce jsou vhodnou dobou pro sušení prádla venku na slunci, ale mějte na paměti, že to má svá rizika. Sluneční svit může být pro některé látky škodlivý. V případě sušení venku je namístě opatrnost.

Bílé zůstane bílé, barevné vybledne

Letní slunce může být pro prádlo prospěšné, zejména pro bílé oblečení, které se vybělí. Avšak pro barevné prádlo to může být škodlivé, protože slunce může způsobit vyblednutí barev. Je tedy důležité zvážit, jaký druh prádla sušíte venku na slunci.

Výhody a rizika

Sušení prádla venku pomáhá udržet jeho vůni a čistotu, ale pouze pokud bydlíte v oblasti s čistším ovzduším v přírodě. Pokud sušíte prádlo na balkoně ve městě, kde je ovzduší plné škodlivin, nečistot a zápachů z dopravy a průmyslových budov, až tak výhodné to není. Prádlo absorbuje tyto škodlivé látky a navíce se stane lapačem roztočů, bakterií a pylů.

Sušení prádla uvnitř: vlhkost a plísně

Jako lepší varianta vypadá sušení prádla uvnitř, ale i to má svá úskalí. Může mít negativní dopad na vlhkost v bytě, což může vést k vzniku plísní a zdravotním problémům. Abyste se tomuto vyvarovali, je důležité větrat místnost často nebo pořídit si pohlcovač vlhkosti.

Foto: Shutterstock

Sušička prádla jako možné řešení

Sušení prádla v sušičce pomůže vyřešit problémy s vlhkostí, alergeny a zápachy. Sušička totiž zabije alergeny a bakterie díky vyšší teplotě, a také odstraní zvířecí chlupy, vlasy a pachy. Je to skvělá volba pro majitele domácích mazlíčků, kuřáky nebo lidi, kteří pracují v zakouřeném nebo jiném špinavém prostředí.

Navíc ušetří spoustu času, který byste jinak strávili věšením prádla na šňůru nebo sušák. Sušení prádla na slunci nebo venku může trvat několik hodin až dní, zatímco sušení v sušičce trvá jen několik minut až hodin.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
1 rok

I ta nejpitomější hospodyně ví, že barevné prádlo má před sušením na slunci obrátit naruby – a to i ložní prádlo!
Sušičku dneska – aha – žrout peněz – fajn!