Paní Kamila hází do záchodu už několik let čajový sáček. Zachránilo to její domácnost

Šálek horkého čaje je balzám pro naše tělo a uklidňuje naši duši. Ale věděli jste, že vám může pomoci i vybělit toaletu? Bez chemie i bez zbytečně utracených peněz.

Tanin, obsažený v čaji, z něj totiž dělá skvělý čisticí prostředek. A jako bonus čaj absorbuje zápach.

Vyčistěte záchod čajovými sáčky

Chcete-li odstranit ošklivé tmavé skvrny ze dna záchodové mísy, vhoďte do ní několik použitých čajových sáčků a nechte je pár minut působit. Pokud je znečištění většího rozsahu, klidně nechte sáčky v míse i několik hodin.

Potom záchod pořádně kartáčem nebo štětkou vydrhněte a spláchněte. Můžete spláchnout i čajové sáčky. Pokud se ale obáváte, že by vám ucpaly odpad, vyndejte je ještě před drhnutím. Výsledkem budete ohromeni! Zmizí minimálně 90% skvrn.

Navíc můžete tuto metodu opakovat, jak často budete potřebovat a neutratíte ani korunu navíc. Stejným způsobem můžete odstranit skvrny i z umyvadel nebo keramických dřezů.

Foto: Shutterstock

Používejte bylinkové čaje ve vaně

Koneckonců, bylinný čaj je jen kombinací aromatických sušených bylin, čerstvých květin, koření a dalších ingrediencí, které voní a chutnají úžasně. Přidejte dva bylinkové čajové sáčky do teplé lázně a relaxujte.

Odstraňte čajem zápach z koberců

Využijte schopnosti čaje absorbovat zápach. Použité vysušené čajové sáčky roztrhněte a jejich obsah nasypte na koberec, který poté důkladně vyluxujte.

Zbavte se nateklých očí

Ještě mokré čajové sáčky dejte vychladit do ledničky a následně si je přiložte na zavřená víčka alespoň na pět minut. Uvidíte, že rychle zmizí únava i otoky.

Ošetřete čajem spáleniny od slunce

Postupujte stejně, jako při ošetření očí. Studené čajové sáčky přiložte na postižená místa a nechte je pár minut působit. Tento postup vám pomůže zmírnit i bolest po kousnutí hmyzem.

Vyrobte si z čaje osvěžovač vzduchu

Osvěžovače vzduchu jsou často drahé. Proměňte použité čajové sáčky na voňavé. Vysušte je, přidejte několik kapek esenciálního oleje a umístěte je kamkoli chcete, například do skříní, do prádelníků nebo někam do prostoru, aby vám pěkně provoněly místnost.  

Zbavte čajem své ruce zápachu

Pokud potřebujete zbavit své ruce zápachu například od cigaret nebo cibule, po jejím krájení, použijte čajové sáčky jako mýdlo.

Čaj vám nablýská okna i zrcadla

Navlhčeným čajovým sáčkem přetřete skleněnou plochu a osušte papírovou utěrkou. Můžete si i dát zbylý uvařený čaj do rozprašovače a používat ho místo chemických přípravků určených k leštění oken.

Takže až si příště uvaříte šálek kouřícího čaje, odolejte přirozenému instinktu vyhodit mokrý sáček do koše. Udělá vám ještě spoustu užitečné práce.

Foto: redakce AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lenka
Lenka
1 rok

Jak málo stačí k záchraně domácnosti…
Po pravdě, nerozumím tomu. Máme WC přes dvacet let, nepoužíváme ani Savo, ani sodu, ani ocet a sáčky od čaje už teprve ne. Mísa je stále jako nová, žádné nánosy vodního či jiného kamene. A to máme vodu opravdu tvrdou.
Co teda lidé dělají nebo nedělají, že musí záchodovou mísu drhnout kde čím?

Markéta
Markéta
1 rok
Reply to  Lenka

My máme taky tvrdou vodu a nánosy vodního kamene se nám tvoří, čistíme octem se sodou. A co děláme? Vykonáme potřebu a spláchneme, co asi jiného 🤷‍♀️ Ale tu záchranu domácnosti také nechápu. Kdyby neměla záchod jako sníh, tak spadne barák?

Pavlina
Pavlina
1 rok

Jdu to zkusit juchuuu