Paní Milena se naučila vyrábět domácí tablety do myčky. Zvládne to každý, nestojí skoro nic a jsou lepší než ty kupované

Pokud vás nebaví stále dokola kupovat tablety do myčky, můžete zkusit domácí výrobu. Domácí výroba má hned několik velkých výhod. Znáte přesné složení, které se obejde bez škodlivých chemikálií (především fosfátů) a nádobí bude zářit čistotou. Ekologické přípravky jsou svým složením šetrné, ale bohužel cena bývá vyšší.

Domácí je lepší

Paní Milena také nechtěla používat kupované tablety do myčky, a tak se naučila vyrábět domácí. Přípravu domácích tablet do myčky zvládne každý. Šetří peníze a je velmi rychlá a snadná. Návod, který naleznete níže, je bez přidaných vůní. Je tedy vhodný i pro alergiky.

  • 100 g jedlé sody
  • 100 g práškové sody
  • 50 g kyseliny citronové
  • 50 g kuchyňské soli

Všechny sypké směsi nasypte do misky. Důkladně promíchejte a následně lehce poprašte vodou z rozprašovače. Pozor, ať nepoužijete moc vody. Stačí jen trošku, aby směs držela pohromadě. Následně napěchujte směs do tvořítek na led nebo na čokoládové pralinky a necháte několik hodin na vzduchu do úplného proschnutí. Suché tablety vyklepněte a uchovávejte ve vzduchotěsné dóze na suchém místě, aby nenavlhly.

Foto: Shutterstock

Zkuste octový roztok

Ani od doma vyrobených tablet do myčky nemůžete očekávat zázraky. Tedy opravdu silně znečištěné nádobí, jako například zakalené skleněné nádobí, které prošlo několika mycími cykly, nebude zářivě čisté. Pokud chcete odstranit nánosy minerálních usazenin, doporučuje se nejprve namočení do octového roztoku a následné umytí v myčce.

Myčka nádobí šetří nejen peníze, vodu, energii, ale i velmi vzácný čas, který můžete věnovat svým aktivitám. Pokud oplachujete nádobí již před umístěním do myčky, benefit úspory vody se ztrácí. Před vložením nádobí do myčky jej tedy neoplachujte, ale pouze z něj seškrábněte zbytky jídla.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments