Než vyhodíte ruličku od toaletního papíru do koše, dobře si to rozmyslete. Dá se úžasně využít

Už odmala učíme děti, že když dopotřebují toaletní papír, mají ruličku vyhodit do koše. Ale musí to skutečně být pravidlem? Nedal by se tento „odpad“ náhodou ještě kreativně a prakticky využít? Přinášíme spoustu tipů, co s ruličkami dělat.

Tvoření

Pro rodiče malých dětí žádná novinka. Dřív nebo později každý malý kreativec kouzlu ruliček od toaletního papíru zcela propadne. Dají se z nich tvořit nejen všelijaké postavičky a zvířátka, ale dokonce mohou jejich hrany sloužit jako tiskátko. Můžete například spodek ruličky vytvarovat jako srdíčko, natřít barvou a obtisknout do přáníčka.

Pastelkovník

U využití pro malé členy domácnosti ještě zůstaneme. Když ruličky pěkně obalíte barevným či balícím papírem nebo vybarvíte a slepíte lepidlem vedle sebe, vznikne vám unikátní pastelkovník. Pokud netušíte, co pastelkovník je, tak jde o oblíbenou Montessori pomůcku, která pomáhá dětem udržovat pastelky roztříděné podle barev.

Pořadače

Ruličky od toaletního papíru výborně poslouží také jako „pořadače“. Můžete do nich srolovat důležité dokumenty (a ruličky popsat), dětské výtvory nebo třeba balicí papíry. Už konec s rozmotanými baličáky nebo úmorným gumičkováním. Dobře do nich schováte také smotané kabely, které tak často nepožíváte.

Foto: Shutterstock

Podpal

Když už párkrát do roka děláte oheň, vsadím se, že netušíte, co za papíry použít na podpal. Když si ruličky budete průběžně schovávat, tenhle problém vás už trápit nebude. A pokud chcete ideální startovací sadu do ohně, naplňte ruličky chuchvalci z filtru ze sušičky, následně obmotejte novinovým papírem a zakruťte konce. Totálně spolehlivé.

Květináčky na sazeničky

Na jaře se rozhodnete vypěstovat si sazenice ze semen. Ale kde vzít tolik květináčů nebo kelímků od jogurtu? To už nemusíte řešit, protože máte schované ruličky od toaletního papíru. Vytvořte jim dno, naplňte hlínou, zasaďte semínka. Ruličku můžete před přesazením do země odstranit nebo klidně můžete rostlinku zasadit i s ní, v půdě se rozpadne.

A co dál? Vyrobte si ekologické pouzdro na brýle nebo třeba jednorázové krmítko. Stačí potřít arašídovým máslem a přilepit semínka. Teenageři si mohou podle návodů na internetu vytvořit stojánek na mobilní telefon včetně reproduktoru. A ruličkami od kuchyňských utěrek si například můžete vyztužit kozačky.

Foto: Shutterstock, zdroje: simplemost.com, cnet.com, theartofeducation.edu

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“Když už párkrát do roka děláte oheň, vsadím se, že netušíte, co za papíry použít na podpal.”
Prohrajete.