Paní Míša je pyšná, že má nejčistší záchod široko daleko. Má na to fígl, závidí jí ho i kamarádky

Pravidelný úklid toalety je možná neoblíbenou, ale rozhodně nutnou činností, ke které se v domácnosti musíme občas uchylovat. Někdo k tomu využívá chemické čisticí prostředky, jiný nedá dopustit na čistidla domácí výroby. Jaké máme možnosti, pokud chceme používat domácí prostředky? O svůj postup se podělila paní Míša z Českého Brodu. Na čistotu své toalety je velmi pyšná, chválí ji i její známí.

Ocet a jedlá soda

Kromě běžného znečištění se u záchodů často setkáváme s problémy s usazeným vodním kamenem. Na to dobře pomůže známá úklidová dvojice – ocet a jedlá soda. Existuje několik variant, jak je použít. Můžete vytvořit hustou pastu z jedlé sody a nanést ji na povrch mísy, nechat působit a následně vydrhnout.

Další variantou je nalít do mísy ocet a následně ji zasypat jedlou sodou. Opět necháte působit a následně umyjete.

Vodní kámen, zažloutlé skvrny nebo rez, která se někde objevuje, by po tomto zásahu měly zmizet.

Foto: Shutterstock

Horká voda

Pokud máte potíže s ucpanou toaletou, zkuste ji nejprve prolít horkou vodou. Tenhle postup můžete používat i preventivně – horká voda pomůže uvolnit usazeniny v místech, kam nedosáhnete, a také si poradí s bakteriemi, které se v toaletě usazují.

Citronová šťáva

Je to spíše taková nouzovka v situaci, kdy potřebujete záchod rychle vyčistit, ale nemáte moc času. Citronová šťáva pomůže s usazeninami a toaletu osvěží. Nicméně pozor na její časté používání, aby vám nenaleptala povrch mísy – přece jen jde o slabou kyselinu.

Trik s colou

Už jste pravděpodobně někde slyšeli, že na čištění toalety jsou skvělé colové nápoje. Je to pravda, takže jestli jste to ještě nikdy nevyzkoušeli, je pro to ten pravý čas. Nalijte vybraný nápoj do mísy a pořádně ji vydrhněte. Usazeniny i zažloutlý povlak poté povolí a toaleta bude znovu zářit čistotou. Použití těchto nápojů je vhodné také v případě, že potřebujete odstranit rez, na tu totiž zabírá opravdu skvěle.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Daniela
Daniela
1 rok

Nooo,já hlavně nechápu,co je na těchto způsobech mytí WC novéhooo ??? Takhle ho čistím už několi let !
Tyhle fígle už kdejaká hospodyňka zná.
Spíš tam dejte něco opravdu nového.

Jan
Jan
1 rok

A ještě závidět! Na to nezapomeňte 😀 proletariát bez závisti, to by nebylo ono.