Panická ataka nebo pásový opar. Jaké nemoci se projevují bolestí na hrudi?

S bolestí na hrudi si zpravidla spojujeme infarkt, který se mimo jiné těmito pocity projevuje. Ačkoli je pravda, že i tento obávaný zdravotní stav bolest na hrudi doprovází, nemusí být jedinou příčinou jejího vzniku. Za bolestí na hrudi lze totiž hledat i jiné obtíže.

Co se může skrývat za bolestí na hrudi?

Hned na začátku je určitě dobré zmínit, že bolest na hrudi není radno podceňovat. A to nikdy. Podle lékařů je bolest v oblasti hrudníku pokaždé nebezpečná a je potřeba ji řešit.

I když se za bolestí na hrudníku nemusí schovávat zrovna infarkt, ani další možné příčiny nejsou o nic lepší. V následujících řádcích vám prozradíme i jiné důvody, kvůli kterým vás může překvapit bolest na hrudníku.

Kostochondritida neboli zánět v oblasti žeber

Věděli jste, že právě kostochondritida je jednou z nejčastějších příčin, kvůli které pacienti navštěvují lékaře v přesvědčení, že prodělali infarkt? Ve skutečnosti se v mnoha případech jedná o zánět v oblasti žeber, který může být způsobený virovou infekcí nebo poraněním hrudníku.

Kostochondritida se projevuje velmi ostrou bolestí objevující se převážně na levé straně. Objevit se mohou i potíže s dýcháním nebo kašel.

Pásový opar

Pásový opar je bezesporu jedna velká nepříjemnost, která nás dokáže nepěkně potrápit. Objevit se totiž může kdekoli na těle a často se vyskytne i na takovém místě, kde bychom to třeba vůbec nečekali.

Měli byste vědět, že i pásový opar se mimo jiné může vyznačovat bolestí v oblasti hrudníku, od infarktu jej lze odlišit s pomocí skvrny, která jej doprovází.

Panická ataka

Pokud je člověk ve stresu, se kterým se jeho tělo neumí patřičně vypořádat, nebo pokud dojde k silnému rozrušení, může záchvat přejít až do panické ataky, která se mimo jiné projevuje právě bolestí na hrudi, ztíženým dýcháním a návaly horka.

Zánět osrdečníku

Jako poslední příčinu bolesti ještě zmíníme zánět osrdečníku, což je onemocnění, které se rovněž velmi často s infarktem zaměňuje. Zánět osrdečníku může být velmi nebezpečný, protože se jedná o blánu, která chrání naše srdce před okolními vlivy.

Příčinou zánětu osrdečníku může být virová i bakteriální infekce nebo také plísně, což je ale vzácnější.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments