Trpíte popraskanou a podrážděnou kůží? Vyzkoušejte vepřové sádlo

Vepřové sádlo používaly na kůži a promazávání již naše babičky i dávní předkové. Mnoho žen i mužů se k této hydratační metodě stále častěji vrací a nemohou si ji vynachválit. Sádlo jako živočišný produkt totiž dokáže skvěle spolupracovat s lidskou kůži a dodat jí potřebnou pružnost a zdravou barvu.

Jemná kůže se sklony k alergickým reakcím

Citlivá kůže může po kontaktu s různými krémy a mastmi projevovat známky podráždění. Její nositel se pak trpí mnoha formami ekzémů, jako je například periorální dermatitida. Právě proto je vhodné používat na pokožku přírodní produkty a vyvarovat se chemickým látkám. Sádlo je živočišným produktem, který neobsahuje žádná umělá barviva či konzervanty. Výhodou k jeho pořízení je také velmi nízká cena, při které stojí za to ho alespoň vyzkoušet.

Zažeňte nepříjemný pach

Výrazné aroma je důvod, který mnoho lidí od používání odrazuje. Pokud také považujete pach sádla za nesnesitelný, zpříjemněte si jeho používání přidáním vonného přírodního oleje. Nezáleží, zdali se budete mazat na noc, nebo sádlo využijete jako podkladovou bázi pod líčení. V každém případě pokožku skvěle hydratuje a zpevní.

Vyškvařte si vlastní sádlo

Pokud se rozhodnete vyškvařit sádlo, čeká vás jen rychlý a snadný proces. Nejprve zamiřte do obchodního domu, kde pořídíte hotovou kostku sádla. Nakrájejte ho na menší kousky, vložte do nádoby, a poté nechte ohřát v mikrovlnné troubě. K vyškvaření postačí jen desítka minut a bude skoro hotovo. Celou směs je nutné následně nechat mírně vychladnout, poté přecedit, abyste se zbavili škvarek.

Pro příjemnou chuť přidejte vonné oleje dle vaší preference a nechte ztuhnout v připravené uzavíratelné nádobě. Nejlépe uděláte, pokud budete sádlo skladovat v lednici nebo na chladnějším místě, kde se bude stále chlubit skvělou konzistencí. Sádlo natřete na pokožku a nechte chvíli působit. Až po několika minutách, teprve když zmizí mastnota, můžete nanášet další vrstvy, jako je například make up.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments