Pavouci z domu vyletí jako namydlení. Když jim uděláte tohle, už se nevrátí

Pavouci v domě jsou postrachem všech arachnofobiků. Protože strach z pavouků je jednou z nejběžnějších fóbií vůbec, šíří se mezi lidmi návody, jak pavoukům přístup do domu co nejvíce znepříjemnit. Inspirujte se našimi tipy.

Citronová kůra je pro arachnofobiky hit

Pavouci nemají příliš rádi silné vůně a obzvlášť to platí o citronu. Jestliže vás pavouci děsí anebo je zkrátka nechcete mít ve své domácnosti, můžete této skutečnosti využít ve svůj prospěch.

Zjistěte, kudy se k vám pavouci nejčastěji dostávají. Nejčastěji to bývají okna, dveře případně stoupačky nebo větráky.

Zkuste do blízkosti těchto míst rozmístit nádobky s citronovou kůrou. Můžete použít třeba tu z kupovaného citronu, která se kvůli chemickému ošetření nehodí pro vaření či pečení. Vhodné je také smíchat citronovou šťávu s vodou a umístit roztok na zmíněná místa v mističkách nebo tam citronovou esenci nanést pomocí rozprašovače.

Foto: Shutterstock

Vypěstujte si mátu a zároveň odpuďte otravný hmyz

Máta pěstovaná na oknech může být ideálním řešením, jak zabránit pavoukům, aby nalezli k vám domů. Její aroma jim totiž rozhodně nebude vonět, a postaví jim tak přírodní bariéru. Vy si zároveň vypěstujete bylinku, kterou můžete použít na tisíc různých způsobů. V sychravém zimním počasí vás určitě potěší čaj z lístků máty, v létě se zase hodí do osvěžujících limonád a samozřejmě s ní můžete ozdobit a dochutit i řadu dezertů nebo pár lístků přihodit i do salátu. A pavouci? Ti se budou vaší mátou provoněné domácnosti vyhýbat.

Levandule spolehlivě odpuzuje hmyz

Levandule stejně jako máta poměrně spolehlivě odpuzuje většinu hmyzu. Když ji tedy budete pěstovat na parapetech, máte velkou šanci, že vám pavouci ani jiný hmyz okny dovnitř nepoleze. Navíc vám rostlina krásně provoní domov. Můžete samozřejmě použít i vonné oleje, ale pár kvítků na oknech udělá větší parádu.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments