Pavouci z domu vystřelili jako namydlení a už se nevrátili. Provedla jsem jim tuhle věc

Málokdo chce sdílet domov s pavouky, přestože se o nich říká, že přinášejí štěstí. A to se u nás vyskytují zejména ty neškodné druhy. Co je do našich obydlí vábí? Především je to hmyz, jako hlavní složka jejich jídelníčku. Z dalšího to může být ovoce, teplo, voda a tma.

Zbavit se pavouka není žádný problém. Nejsou to úplně rychlí tvorové, takže pokud je nechceme zabít, lehce je odchytíme a vyneseme někam mimo náš prostor. Máme-li jich ale doma více a neustále nacházíme nové, musíme sáhnout po důraznějších metodách.

Uklízejte a voňte

V 1. fázi pořádně vysajte a to doslova od země až po strop. Největší pozornost věnujte koutům, rohům, tmavým místům a prostorům pod nábytkem. Potom okamžitě obsah nádoby s prachem zlikvidujte. Případné pavučiny nebo váčky s pavoučími vejci by měly z vašeho domu zmizet co nejdříve.  

Následně místnosti provoňte. Esenciální oleje, pro nás tak relaxační a uklidňující, například máta nebo eukalyptus, mají na pavouky naprosto opačný účinek. Udělají všechno, aby se jim vyhnuli. A protože mají čich ukrytý v nohách, nastříkejte vůni především na místa, kudy se pohybují. Naplňte vodou lahev s rozprašovačem, přidejte pár kapek oleje a postříkejte vchodové dveře, podlahu a rohy.

Místo esenciálních olejů můžete k vodě v rozprašovači přidat i citron. Pavouci totiž nesnáší ani vůni citrusů. Stejně tak vám dobrou službu udělá i ocet. Pokud ho smícháte s vodou v poměru 1:1 a z rozprašovače touto směsí pavouka postříkáte, pravděpodobně to nepřežije.

Je to metoda hlavně pro ty, kteří mají z pavouků vyloženou fobii. Ti ostatní je mohou přiklopit sklenicí, podsunout pod ni papír, pevně ho přitlačit ke sklu a pavouka tak uvěznit. Potom už ho jen venku humánně vypustit.

Hlídejte ovoce a pořiďte si kočku

Důležité je utírat prach a kontrolovat mísy s ovocem. Mušky, které se na ně slétají, jsou totiž pro pavouky velkým lákadlem. Utěsňovat případné praskliny v okenních parapetech a dveřích, kudy se k vám mohou dostávat. Také večer zhasínat venkovní světla. Ta totiž přitahují hmyz a za nimi se opět stahují naši osminozí nepřátelé.

A pořídit si kočku. Tento malý predátor je totiž dokonalý ekologický repelent.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments