Pepco prodávalo něco nepřípustného. Okamžitě to vyhoďte, nebo to špatně dopadne

Málokterý obchod se v České republice těší takové oblibě jako prodejní síť Pepco, ve které najdeme všechno možné. Ať už jde o potřeby do domácnosti, oblečení nebo třeba hračky. Sortiment je vždy poměrně dost koncentrovaný do konkrétních akcí, které aktuálně běží. Když se tedy něco nepovede, může to mít poměrně citelný dopad, protože prodeje bývají vysoké.

Levné výrobky

Pepco se zákazníky snaží zaujmou slušnou kvalitou za velmi nízkou cenu, které takřka nikdo nedokáže konkurovat. Někdy si to ale může vybrat svou daň v nedostatečné kontrole, jako se stalo právě teď. Pro daný obchod by ale nemělo být omluvou, že se daný kousek prodává levně. Základní pravidla bezpečnosti musí splňovat i tak.

Jak Pepco informovalo na svých webových stránkách, tentokrát se mu to příliš pohlídat nepodařilo. Je proto nutné varování opakovat, protože dané výrobky se nějakou dobu prodávaly a zřejmě budou v nejedné české domácnosti. Bohužel jsou navíc určeny pro ty vůbec nejmenší, jde tedy o hračky.

Foto: Shutterstock

To se nemělo stát

Tyto hračky vypadají na první pohled v pohodě, ovšem při manipulaci s nimi může dojít k nepříjemným věcem. Není přesně jasné, proč byly z trhu staženy, ovšem vyšlo najevo, že nedokázaly naplnit směrnici 2009/48/ES o výrobcích. Z hlášení RAPEX potom vyplývá, že na vině jsou pravděpodobně špatné švy na hračkách. Ty mohou lehce prasknout, čímž se odhalí vnitřek hračky, který ovšem není určen k manipulaci dětem. Ty by s ním v žádném případě neměly přijít do styku, protože ho mohou například vložit do úst a polknout.

Kterých hraček se to konkrétně týká? předně jde o plyšové jednorožce, ale také o slony a králíky s hudební funkcí. Pakliže jste je koupili a máte je ještě doma, měli byste je vyhodit, případně vrátit na prodejně. Tam by vám za ně měli dát zpět peníze.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments