Pijte zázvorový čaj každý den. Za tuto dobu zhubnete

Zázvor je známý pro své léčivé účinky. Jde o kořen s ostrou a pikantní chutí. Obsahuje velké množství vitamínů a stopových prvků a mnozí ho s oblibou konzumují, nejčastěji v podobě čaje. Věděli jste ale o tom, že je nejen zdravý, ale může vám pomoci i při hubnutí? Má termogennní schopnost, dokáže zrychlit metabolismus a budete díky němu spalovat více kalorií.

Jak zázvor pomůže s hubnutím?

Díky zázvoru přijmeme účinné látky, které nám pomohou rozproudit metabolismus. Vaše tělo se lépe připraví na hubnutí a pokud se snažíte o snížení své hmotnosti, půjde to o něco lépe. Jak je to možné?

  • Podporuje trávení – napomáhá pravidelnému pohybu střev, samozřejmě za podmínky, že zdravě jíte.
  • Zrychluje metabolismus – dokáže zvýšit teplotu těla, díky tomu zrychlí metabolismus a ten pak dokáže spálit více tuku.
  • Dodá pocit sytosti – pokud máte neustále potřebu něco jíst, pomůže vám – zasytí a zažene pocit hladu.

Má mnoho dalších benefitů, nejen pozitivní vliv na hubnutí. Jaké to jsou?

Díky vysokému obsahu vitamínu se snadno zbavíme rýmy, kašle i nachlazení. Snižuje záněty v těle, budeme se cítit méně unaveni. Je nabitý antioxidanty, tělo se lépe zbavuje toxinů a bude se soustředit na spalování tuků.

Foto: Shutterstock

Jak si připravit zázvorový čaj

Ingredience:

  • 30 g zázvoru
  • ½ citrónu
  • 250 ml vody
  • med

Nastrouhejte zázvor a zalijte horkou vodou. Dalších 20 minut vařte. Pak odstavte z plotny a po deseti minutách sceďte. Nalijte do šálku, vymačkejte šťávu z citrónu a přidejte med dle chuti. Vše promíchejte a užijte si příjemnou pikantní chuť.

Jak čaj užívat?

Čaj pijte dvakrát denně, v době jídla. Popíjejte asi dva týdny a pak si dejte týden přestávku. S hubnutím vám prokazatelně pomůže, ale neudělá práci za vás. Je potřeba zapojit i správnou životosprávu, adekvátní jídelníček a cvičení, bez toho se budou shazovat kila špatně.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
9 měsíců

Chtela bych zhubnut prosim poradit