Pití piva každý den má obrovskou výhodu. Vědec odhalil nečekané účinky, o kterých se dosud nevědělo

Přestože se všeobecně mluví o tom, že pivo či červené víno mohou mít určité zdravotní výhody, většinou jsou tyto nápoje považované spíše za škodlivé, protože obsahují alkohol. Jak se ale ukazuje, pokud si dáte sklenici piva každý den, nejenže tím nic nezkazíte, ale naopak budete moct profitovat ze skvělých účinků na zdraví.

Pro lidské tělo velmi prospěšné

Nejnovější výzkum totiž naznačuje, že každodenní konzumace piva v malém množství pomáhá k dlouhověkosti. Vědci se odkazují na probiotika, která velmi prospívají lidskému organismu. Pivo tak dokáže bránit vzniku obezity, nespavosti a dokonce i demence.

Podle expertů jsou v tomto ohledu nejlepší silnější belgická piva, která jsou bohatá na probiotické kvasinky. Připisuje se jim schopnost boje proti nemocem, jako je Alzheimerova choroba, autismus či rakovina tlustého střeva. Na rozdíl od většiny piv se tato kvasí hned dvakrát, a to nejdříve v pivovaru a pak v láhvi. Tento proces ještě zvyšuje sílu piva. Pro zdraví je přitom důležité, aby se na fermentaci v láhvi podílel jiný kmen kvasinek. Nejenže se tehdy přemění cukr na alkohol, ale navíc se produkují také kyseliny, které ničí škodlivé bakterie.

Foto: Shutterstock

Obrovská nálož probiotik

Ve vysoké koncentraci je alkohol škodlivý pro střevo, ale pokud si dáte jedno takové pivo každý den, bude to pro vás velmi dobré,” uvedl profesor Eric Claasen z Amsterdamské univerzity podle deníku The Independent.

Jiný výzkum University of Nebrasca pak zjistil, že některá láhvová piva obsahují až 50 milionů probiotických bakterií. Vědci ostatně dodávají, že ve středověku lidé běžně vyráběli pivo, a to především proto, že voda nebyla pitná. Kvasinky dokázaly škodlivé bakterie zničit.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Independent, Mirror

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej Kratochvíl

hojně to používám

Zdeněk
Zdeněk
2 let

Určitě souhlasím, hlavně pivo hořké chuti. Zdravím.

Franta Novák
Franta Novák
2 let

Vidím na svém kolegovi jak pivo skutečně prospívá. Je mu 33let a je dementni víc než dost. Zadlužený až po uši a jen se klepe až si otevře další plechovku nebo lahvače.

Milan
Milan
2 let
Reply to  Franta Novák

Nejde o pivo, jde jen o to jak to má v hlavě srovnaný.

Josef Janeček
Josef Janeček
2 let
Reply to  Franta Novák

A jmenuje se Franta Novák.

Franta Novák
Franta Novák
2 let
Reply to  Josef Janeček

Nikoliv pane Janečku.

Čenich
Čenich
2 let
Reply to  Franta Novák

Všeho moc škodí 😁

Iris
Iris
2 let
Reply to  Franta Novák

Pokud těch piv dá 5 – 10 denně, tak se není čemu divit.