Pivo a hubnutí. Ano nebo ne?

Loading...

Alkohol obsahuje jen prázdné kalorie a kvůli alkoholu snadno slevíte ze svého přesvědčení držet se zásad zdravého stravování. Když je v ruce sklenička alkoholu, hned máte chuť na sladkou nebo mastnou dobrotu. Proto se alkohol při dietách nedoporučuje. Jak je to ale se sklenicí piva? Má místo v jídelníčku?

Blahodárné složení piva

Pivo obsahuje velké množství vitamínů skupiny B. Kdo má nedostatek vitamínů skupiny B trpí špatným spánkem, padáním vlasů a kožními potížemi, jako je nekvalitní pleť plná akné. Nevíce vitamínů B naleznete v nefiltrovaných a kvasnicových pivech. Pivo je dále bohaté na železo, hořčík, zinek a křemík. Například křemík je účinnou prevencí proti osteoporóze. Při pití piva se v trávícím traktu podporuje vyšší tvorba enzymů pomáhajících s přeměnou potravy na energii, snižuje se překyselení žaludku, a dokonce snižuje i hladinu cukru v krvi.

Energetická hodnota piva

Obecně platí, že čím více stupňů má pivo, tím má i více kalorií. Při redukční dietě je tedy nejvhodnější desetistupňové pivo nebo pivo nealkoholické. Ve srovnání se stejným množstvím slazené limonády nebo ovocného džusu vychází pivo dokonce jako vítěz a obsahuje kalorií méně.

Proč se říká pivní mozol

Kdo pije pivo, naroste mu velké břicho. Může za to skutečně ten lahodný zlatavý mok? Ne. Mnohem větší podíl na takzvaném pivním mozolu má nezdravý životní styl těch, kteří vysedávají po hospůdkách a otáčí do hrdla několik půllitrů za večer. Takoví lidé nesportují a k pivu obvykle spořádají ještě nakládaný hermelín, mastné brambůrky, grilovanou klobásu a dvě tatranky. Širší výběr pochutin v hospůdkách pivních milovníků obvykle nemají. Druhý den je čeká stejná skladba večeře. Tady je odpověď na otázku, kde vzniká pivní břicho.

Pití piva a sport

Dát si po sportu pivo může pro neznalé vyznít jako zabíječ veškeré právě vynaložené námahy. Ale není tomu tak. Nealkoholické pivo po sportu je dokonce prospěšnější než iontový nápoj. Z alkoholického piva můžete sáhnout po desítce. V žádném případě ale nepijte alkoholické pivo během sportovní aktivity. I malé množství ovlivňuje koordinaci a rovnováhu. Hrozí vyšší riziko úrazů.

Pivo a hubnutí

Pokud nechcete ohrozit hubnutí, je třeba dodržet předepsané množství piva na jeden den. U mužů se jedna asi o jedno velké pivo na den a u žen jedno malé pivo na den. Více prospěšné je pití nealkoholického piva.

I při redukční dietě můžete s přáteli vyrazit na pivo. Akorát pro vás bude věta: „Jdeme na jedno,“ znamenat skutečné množství.

Mohlo by se vám líbit

Loading...

Autor: Iva Vendolská

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Komentujte

avatar
  Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?  
Upozornit na