Platby za energie budou okamžitě nižší o 30 %. Skvělý trik, který je úplně jednoduchý

Ceny všech energií v poslední době dramaticky vzrostly. Tyto náklady spolu s rostoucími cenami potravin, služeb a nájmů/hypoték, začínají výrazně krátit rodinné rozpočty. Co s tím? Kromě šetřících opatření můžete hledat nové produkty a technologie, které vám pomohou snížit provozní náklady, nebo se stát energeticky nezávislými. Zkuste si projít několik možností, jak snížit dlouhodobou spotřebu energie.

Efektivnější vytápění

České domácnosti často přetápějí, což je finančně náročné. Jen snížením teploty o jeden stupeň můžete ušetřit až šest procent nákladů za vytápění. Z důvodu úspory energie je lepší vhodně se obléct a lehce snížit teplotu.

Nezanedbávejte údržbu spotřebičů

Spotřebiče mají v domácnostech své místo.  Avšak mnoho z nás neví, že špatná údržba a čištění může výrazně zvýšit jejich spotřebu energie. Například pokud má mrazák vrstvu ledu větší než 3 mm, spotřeba se zvyšuje až o 30 %! Proto je důležité, abychom své spotřebiče pravidelně odmrazovali a udržovali je v čistotě. Můžete tak ušetřit a zároveň šetřit přírodu.

Foto: Shutterstock

Ušetřete u vaření

Vaření může samo o sobě náklady ušetřit. Zároveň je ale v mnoha případech příčinou vysokých nákladů na energii. Abyste je snížili, existuje několik triků, jak vařit s rozumem. Místo ohřívání plné varné konvice kvůli jednomu šálku kávy stačí připravit jen 0,5 litru vody.

Důležitá je i volba materiálu hrnců – tmavé matné povrchy nejsou pro vaření vhodné, jelikož teplo z vařiče nedosáhne jídlo, ale okolní vzduch. Pro co nejefektivnější vaření volte lesklé chromované hrnce.

Využívejte denní světlo

Proč platit za elektřinu, když máte přístup k přirozenému světlu? Využijte denní světlo k tomu, abyste vybavili svůj byt příjemnou atmosférou. Vytáhněte žaluzie, a nechte přirozený svit slunce pronikat do vašeho obývacího pokoje. Tím ušetříte za svícení a zároveň dodáte místnosti příjemnou atmosféru.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments