Plevel okamžitě zmizí z dlažby. Děda ukázal skvělý způsob

Odstraňování plevele z chodníků a chodníčků, z příjezdové cesty nebo terasy manuálním způsobem je namáhavé a téměř se zdá, že nemůžete vyhrát, protože se plevel neustále vrací. Proto si řada lidí vypomůže chemickým odstraňovačem plevele. Známe levnější způsob.

Odstranění plevele chemickou cestou

Na trhu je k dostání mnoho přípravků, které si s plevelem snadno poradí a zanechají mezi spárami jen prosté spáleniště. Tyto prostředky jsou ale nákladné a zároveň poškozují životní prostředí. Rozhodně je nemůžete použít v blízkosti rostlin, které chcete v zahradě zachovat nebo poblíž jedlých plodů. Plevel můžete odstraňovat čistě přírodním přípravkem, snadno si jej vyrobíte doma jen s použitím základních ingrediencí z kuchyně.

Všemocná sůl a soda

Jakmile se vám začne mezi spárami objevovat nechtěný plevel, vezměte na pomoc sůl a sodu. Směs působí na mladé rostlinky, proto s odstraňováním neotálejte. Smíchejte sůl a jedlou sodu v poměru 1:1 a posypejte zarostlé spáry chodníků a dláždění. Za pár krátkých dní se plevel zcela vysuší. Nejlépe směs působí za slunečného počasí. Chodník následně očistěte a uschlé rostliny odstraňte.

Foto: Shutterstock

Likvidujte octem

Běžný ocet se postará o rychlé odumření rostlin, stačí si ocet přelít do postřikovače a nežádoucí rostlinu nastříkat po celé délce. Pozor na použití u některých typů povrchů, ocet může na kameni způsobit nechtěné zabarvení. Pokud se chcete zabarvení vyhnout zřeďte ocet vodou v poměru 1:2 a postřik několikrát zopakujte.

Křovinořez jako pomocník

Výkonné křovinořezy jsou vybaveny rotačními kartáči, ty vám skvěle pomohou od plevele a velmi snadno vyčistí spáry mezi dlažebními kostkami. Výhodou čištění rotačním kartáčem je rychlost odstranění plevele a nenáročnost čištění. Nejlepší metodou je použití domácího postřiku na plevel v kombinaci s očištěním suchého plevele rotačním kartáčem.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments