Počet obětí Covid-19 překonal hranici 90 tisíc

Přestože v některých zemích se daří situaci alespoň trochu stabilizovat, počet obětí celosvětové pandemie nemoci Covid-19 neustále roste.

Nějakou oběť Covidu-19 hlásí už drtivá většina zemí na celém světě, konkrétně 214. Nejhůře je na tom stále Itálie, která hlásí 17 669 mrtvých, a to při extrémně vysoké smrtnosti 12,67 %. V těsném závěsu je Španělsko, které vykazuje 15 238 mrtvých. Výrazně větší Spojené státy americké jsou dnes zdrojem nejvyšších denních nárůstů obětí koronavirové epidemie. Celkem zde zemřelo 14 829 a rychle přibývají. Na rozdíl od jiných zemí se zde virus stále rychle šíří a zdaleka nedosáhl svého vrcholu.

Oproti tomu se zdá až neuvěřitelné, jak situaci zvládli v Číně. Ta totiž hlásí “pouhých” 3339 obětí, což je jen o málo více, než kolik jich má například sedmdesátkrát menší Nizozemsko. Bohužel, z mnoha zdrojů zaznívají hlasy, že Čína neuvádí korektní čísla a počet obětí v zemi je mnohonásobně vyšší.

Naštěstí stoupá, a to výrazně rychleji, také počet vyléčených pacientů. Těch máme k dnešnímu dni 332 922.

Pokud chcete sledovat vývoj koronavirové pandemie ve světě, je tu pro vás připraveno kontinuální video, které poskytuje vždy aktuální přehled.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Specialista na podávání erudovaných, přesto srozumitelných informací o nemocech trápících lidstvo.