Podlaha po vytření vám vydrží čistá 4krát déle. Přitom do vody stačí přidat jednu věc, o které Češi vůbec netuší

Každý z nás touží po čisté a lesklé podlaze, která vydrží co nejdéle čistá. Avšak udržovat podlahu čistou může být náročné, zvláště ve větších domácnostech. Překvapivě existuje jednoduché řešení, které může čistotu vaší podlahy prodloužit až čtyřikrát, a o kterém mnoho lidí nemá ani tušení.

Tajemství déle trvající čistoty

Tajemství tkví ve složce, kterou přidáte do vody při vytírání podlahy. Je to citronová šťáva, která díky svým antibakteriálním a antivirovým vlastnostem pomáhá odstranit a zabránit usazování bakterií a nečistot. Navíc citronová šťáva přidá vaší podlaze příjemnou svěží vůni.

Jak to funguje

Citronová šťáva obsahuje kyselinu citronovou, která má přirozené čisticí a dezinfekční vlastnosti. Když tuto přírodní složku přidáte do vody na vytírání, nejenže zvýšíte účinnost čištění, ale také poskytnete dlouhodobou ochranu proti bakteriím a virům. Výsledkem je dlouhotrvající čistota a svěžest vaší podlahy.

Jak na to?

Je velmi jednoduché využít výhody citronové šťávy pro vytírání podlahy. Stačí přidat 2 až 3 lžíce čerstvé citronové šťávy do vody, kterou používáte na vytírání. Poté normálně vytřete podlahu a nechte ji oschnout. Budete překvapeni, jak dlouho vaše podlaha zůstane čistá a svěží.

Foto: Shutterstock

Pomůže i sůl

Sůl je další přírodní složka, která může pomoci udržet vaši podlahu čistou po delší dobu. Podobně jako citronová šťáva, má sůl antibakteriální vlastnosti, které pomáhají odstranit bakterie a nečistoty z povrchu podlahy. Při použití soli při vytírání stačí přidat jednu až dvě lžíce jemně mleté soli do vody na vytírání. Sůl pomáhá rozpustit a odstranit usazené nečistoty a zanechává podlahu čistou a svěží.

Alternativní možnosti

 Pokud nejste fanoušky citronové vůně, můžete zkusit použít jiné přírodní složky, jako je ocet nebo esenciální oleje s antibakteriálními vlastnostmi. Také poskytují dlouhodobou ochranu a čistotu vaší podlahy.

Foto: Shutterstock, zdroje: The Spruce, Bob Vila

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ivona
Ivona
5 měsíců

Jasně, citronová šťáva, když kilo citronů stojí 60,- korun. Co takhle ocet?