Pokud oblečení nevoní jako dříve, je nutné hledat příčinu v pračce. Může za to jedna věc

Může se stát, že oblečení, které vyndáváme z pračky, nevoní. Možná za tím je pouze jiná aviváž, nebo přírodní prací prostředek. Příčina ale bývá někde jinde, a změnou přípravků ji rozhodně nevyřešíte. Začít musíte přímo v pračce.

Plíseň za gumovým těsněním

Tzv. černá plíseň je problém, který se u praček s předním plněním vyskytuje častěji, než byste čekali. Kromě toho, že způsobuje zápach, může mít za následek i podráždění kůže, únavu nebo bolest hlavy, a to především u starších osob. Podívejte se pod těsnění i v případě, že prádlo krásně voní, můžete tak problému předejít.

Pokud naleznete plíseň a nečistoty, zkuste je odstranit. V počáteční fázi by měla stačit teplá voda, ne vždy to ale zabere. Pak přichází na řadu domácí čističe. Silným chemickým prostředkům se pokuste vyhnout, mohli by těsnění poškodit.

Bělidlo a kyselina citrónová

Připravte si speciální čistící směs z vody, bělidla a kyseliny citronové. Vše smíchejte ve stejném poměru, promíchejte a naneste na hadr. Těsnění důkladně vydrhněte. Nakonec tento hadr dejte vyprat na nejvyšší teplotu do pračky. Jakmile se dopere, nalijte do bubnu hrnek octa a opět nastavte praní na nejvyšší stupeň.

Kromě tohoto přípravku funguje jako přírodní odstraňovač plísní i jedlá soda v kombinaci s octem – stačí ji nasypat na těsnění, nalít na ni ocet a setřít.

Foto: Shutterstock

Prevence proti plísním

Měli byste dodržovat několik kroků, díky kterým se dá vzniku plísní předejít. Především nikdy nenechávejte v pračce mokré prádlo. Poté, co ho vyndáte a pověsíte, nechte otevřená jak dvířka pračky, tak i zásobník na prací prášek a aviváž.

Nepoužívejte víc pracích prostředků, než je potřeba, jejich zbytky pak mohou ulpívat uvnitř pračky. Pravidelně pračku čistěte a občas nechte proběhnout cyklus naprázdno. Když budete tato opatření dodržovat, prodloužíte jí životnost.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments