Paní Vlaďka se naučila dělat volská oka bez sporáku a pánve. Její kamarádky jí to nevěří, tak to ukázala

Vejce na mnoho způsobů jsou oblíbenou variantou snídaně. Navíc jsou výživná a plná vitamínů, zvlášť pokud pochází z kvalitního zdroje. Volská oka jsou rychlá varianta jak snídaně, tak i večeře. Věděli jste, že k jejich přípravě nepotřebujete pánev ani sporák?

Slunečnicový olej a mikrovlnka

V tomto případě vám sporák nahradí mikrovlnná trouba a pánev plastový talíř. Připravte si dva plastové talíře, a jeden z nich vymažte slunečnicovým olejem. Vyklepněte na něj vejce a překryjte ho druhým talířem. Zapněte mikrovlnnou troubu na ohřev a nechte v ní vejce 50 vteřin. Po této době bude vajíčko tak akorát a můžete si na něm pochutnat s chlebem nebo šunkou.

Video z Tik Toku inspiruje studenty

Uživatelka Akakasandra ze sociální sítě Tik Tok tímto videem inspirovala řadu studentů, kteří mají k dispozici pouze mikrovlnnou troubu. Nicméně využít rychlý způsob přípravy vajec můžete i vy. Pokud spěcháte a potřebujete se jen rychle najíst před odchodem z domu, aniž byste museli použít pánev a rozpalovat sporák, tento způsob se vám může hodit.

Pokud nemáte rádi měkký žloutek, není nic snadnějšího než v mikrovlnce nechat vejce dodělat o něco déle. V takovém případě si prodlužte dobu ohřevu o 10 vteřin.  

Foto: Shutterstock

Můžete si připravit i více vajec

Bez zašpinění nádobí si tímto způsobem můžete připravit i více vajec. Na talíř se vejdou dva až tři kusy. A není problém ani to, že upřednostňujete vejce, která nejsou zcela dodělaná – jen zkrátíte dobu přípravy. Konzistence je na vás, jen je potřeba upozornit, že u tekutějších vajec hrozí nákaza salmonelou. Na druhou stranu záleží na původu a čerstvosti vajec.

Pozor, nezkoušejte v mikrovlnce vařit vajíčka natvrdo. Ta vytvoří páru, která nemá kam unikat, a pak hrozí, že explodují. A také není vhodné pokrm z vajec ohřívat v mikrovlnce – po opětovném ohřátí se stává toxický.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

“Pozor, nezkoušejte v mikrovlnce vařit vajíčka natvrdo.” Klidně to zkuste. Dokud jsme ještě u nás doma používali mikrovlnku, tak jsme v ní často vejce na tvrdo vařili. Stačí propíchnout skořápku, aby měla pára kam unikat, a nastavit trochu nižší výkon, než maximální. V mikrovlnce se dají připravit snad všechny pokrmy, pokud nejde o složitější recepty či postupy, bez nichž by to nebylo ono (jako třeba právě volská oka – v článku není popis přípravy volského oka, ale jakéhosi dušeného oka 😁). Stačí jen vědět, jak mikrovlnka funguje. Což mnohé lidi, které znám, vůbec nezajímá. Skoro všichni z nich používají stejně… Číst vice »

Vit
Vit
1 rok

Stará známá věc, paní Vlaďka asi zaspala, o slepičí krok..!😜

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Vit

Tak to zas tak moc nezaspala, slepičí krok je přece dlouhý něco přes 5 minut 😁