Toustovač už nikdy nebude zapatlaný. Skvělý trik pochytá roztékající se sýr a další věci

Kdo by nemiloval křupnutí do rozpečeného a čerstvého pečiva? Rychle připravené tousty jsou skvělou svačinkou i pohoštěním pro návštěvu. Tousty milují děti i dospělí. Co milujeme méně, je roztékající se sýr po toustovači. Ukážeme vám, jak udržet toustovač v čistotě.

Rychle připravené tousty

Po toustovém chlebu sáhneme rádi, když potřebujeme připravit rychlé a chutné jídlo. Není problém mít krájený toustový chleba v mrazáku, příprava křupavého pokrmu je pak otázkou pár minut. Ve správném toustu nesmí chybět sýr a ten bývá největším nebezpečím. Při zacvaknutí toustovače nebo kontaktního grilu, sýr okamžitě vytéká a začíná se připalovat. Kdo nevyčistí toustovač neprodleně, může se těšit na nepříjemné chutě následných pokrmů.

V takovou chvíli vítáte možnost vyjmutí vnitřních pečících plotýnek a jejich umytí v myčce nádobí. To ale nejde využít u každého modelu toustovače.

Udržujte toustovač čistý

První radou samozřejmě je, udržovat toustovač v dokonalé čistotě a pečlivě odstraňovat zbytky připečených pokrmů. Vždy používejte plastové a dřevěné nástroje. Nečistěte toustovač abrazivními přípravky a drsnou stranou houbičky. Mohli byste nenávratně poškodit povrch toustovače. Zároveň platí, že toustovač s poškozeným nepřilnavým povrchem je třeba vyměnit a zakoupit nový.

Foto: Shutterstock

Pečte tousty bez rizika

Jednoduchý trik vám pomůže udržet povrch toustovače v dokonalé čistotě. Dokonce to znamená, přestat čistit toustovač úplně. Bude vám k tomu stačit jen pečící papír. Ten vkládejte pod tousty a jiné pochutiny při každém zapečení. Při pečení používejte větší kusy pečícího papíru pod i nad toust, aby přebytky sýru dokonale zachytil.

Pokud připravujete tousty často, můžete si vystřihnout čtverce papíru předem a mít je v zásuvce při ruce. Pečící papír odolává vysokým teplotám, toust připravíte bezpečně a bez nutnosti čistič toustovač.

Pečící papír pomáhá při čištění

Pečící papír vám pomůže i s čištěním toustovače. Namočte jej, pod vodou papír zmáčkněte do kuličky a znovu rozevřete. Namočený papír vložte do toustovače a zapněte ohřev. Pára se dostane do všech zákoutí a následné čištění přístroje bude mnohem snadnější. Dobrým pomocníkem při čištění je i vyřazený kartáček na zuby.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments