Pokud sušíte prádlo venku, děláte obrovskou chybu. Proč byste to neměli dělat

Vysoké teploty a dlouhé sluneční dny vybízejí k sušení prádla ve venkovních podmínkách. I když vlastníte sušičku, občas se v tomto období rozhodnete usušit své prádlo na venkovním vzduchu. Čerstvý vzduch ho příjemně provoní a vy si pak letní počasí budete moci užívat o to déle. Kdy to ale není příliš dobrý nápad? Existují situace, ve kterých byste prádlo venku sušit skutečně neměli.

Prozářené sluncem, ano, ale…

Rozhodnete-li se sušit vaše prádlo na slunci, mějte vždy na paměti, že efekt slunečního jasu nespočívá pouze ve schopnosti sušit. Slunce dokáže vaše prádlo i velmi rychle vyšisovat. Této skutečnosti využijete především v momentě, kdy chcete světlé oblečení zbavit nepříjemných skvrn. Barevné raději na slunci nesušte. Ztratilo by totiž svou barvu. Pokud i tak chcete prádlo venku sušit, zakryjte ho pomocí slunečníku, pergoly nebo ho sušte naruby.

Nestálé letní počasí

Dalším rizikem při venkovním sušení je nestálost počasí. Při vyšších teplotách a slunečném počasí bude mise splněna velmi rychle. Přižene-li se bouřka a prádlo zmokne, je lepší ho znovu vyprat, nebo ho minimálně znovu vložit do pračky na program ždímání. Navlhlé prádlo, ve kterém zůstává voda, způsobuje jeho následné zapaření a zápach.

S kolíčky pracujte opatrně

Chcete-li mít práci rychle hotovou, vězte, že i zde panují určitá pravidla, která vám pomohou výsledek zefektivnit. Především trička nikdy nepřipevňujte kolíčky u rukávů. Riskovali byste tím jejich vytahání a nevzhledný tvar, který by oblečení zcela zničil. Kolíčky je dobré umístit také do oblasti švu, abyste se vyhnuli pomačkání a zbytečným stopám, které mohou zanechat.

Foto: Shutterstock

Správně pověšené prádlo

Důležitou roli ve venkovním sušení prádla hraje jeho umístění na sušáku nebo na šňůře. Snažíte-li se ušetřit místem, velmi často si zaděláváte spíš na problémy. Sušení v takovém případě trvá delší dobu a může se stát, že prádlo chytne nepříjemné pachy. Vyhněte se také místům, kde se často kouří, vaří nebo griluje. Mokrá látka absorbuje pachy. Místo čerstvého vzduchu, který chcete z prádla cítit, byste tak bojovali se zápachem kouře, grilované klobásy nebo i hospodářských zvířat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Maison et travaux

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments