Populární řetězec s potravinami musí zavřít své prodejny. Jeho situace je složitá, zbyde jich jen pár

Zatímco dosud prodejci potravin prakticky prodejny pouze přidávali a žádné neubírali, teď jsou vystaveni složité situaci, kdy možná některé své plány budou muset alespoň na čas přehodnotit. Některé společnosti v České republice definitivně končí, jiné se své podnikání snaží zachránit alespoň v osekané podobě.

Takovému tlaku ještě nečelili

To je i příklad oblíbeného prodejce potravin Country Life. Ten na českém trhu funguje už více než třicet let a patří tak k těm vůbec nejstarším. Za tu dobu si získal spoustu věrných zákazníků, kteří zde rádi nakupují kvalitní a biopotraviny. Tyto obchody jsou založeny na odlišném sortimentu, než jaký najdete v běžných supermarketech. Je pochopitelně také o něco dražší.

A to může být v dnešní době i určitým kamenem úrazu. Lidé totiž musí začít šetřit, a kdo si ještě nedávno mohl dopřávat kvalitní potraviny, musí dnes svou situaci přehodnotit a zvážit, zda je to při stoupajících cenách všeho možného ještě únosné.

Propad poptávky je už evidentní. Jinak by Country Life nemusel zavírat hned tři své prodejny. Všechny jsou v Praze, a to v Jungmanově ulici, v Sokolovské ulic a v Bělohorské ulici. Majitel obchodního řetězce zdůrazňuje, že to je nejsložitější doba za celých třicet let. Ještě nikdy nemusel přistoupit k takto razantnímu opatření, které s sebou přináší pochopitelně i propouštění.

Foto: Shutterstock

Nemusí to být konec

Country Life se nicméně nemíní vzdávat. Bude pokračovat dále s menším počtem prodejem a bude pochopitelně doufat ve světlejší zítřky, které třeba umožní zase navázat na expanzi. Využít tedy můžete nákupu ve zbylých prodejnách, ale také v internetovém obchodě, který pokračuje dále. O vaše oblíbené produkty tedy nepřijdete.

Podle odborníků není podobný postup ničím výjimečným a takových případů s prohlubující se krizí bude zřejmě ještě přibývat. V lepším případě dokáže značka na českém trhu přežít, ovšem jindy se její hospodaření dostane do takových potíží, že musí skončit kompletně, jako jiný obchodní řetězec Iceland.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Maminka se zájmem o zdravý životní styl. Miluje dlouhé procházky přírodou zakončené posezením v dobré restauraci.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 měsíc

Oblíbený? U koho? Neznám.

Filip
Filip
1 měsíc

No… Tak ja sem o trochu novejsi rocnik, a ziju celkem zdrave, ale o tyhle prodejne sem ani neslysel

David
David
1 měsíc

:-)))) Tam jsem za 30 let este nebyl. Ted slysim prvne. No korinky a bio ted moc nepojedou. Bude draho