Potravinářská fólie má tajnou funkci. Jakmile ji objevíte, zamilujete se do ní

Mytí ledničky je nekonečný příběh, ve kterém málokdo našel zalíbení. Nejprve z ní musíte vyndat všechny potraviny a police. Pořádně je umýt, osušit, vrátit do lednice a opět na ně naskládat jídlo.

A opakovat ve frekvenci, v jaké se vám daří police polít nebo pokapat něčím dalším. Někdy je stačí otřít, ale pokud je tekutina lepkavá nebo krvavá a navíc zaschne, je nutné zvolit výše zmíněný postup. Tak proč si to neusnadnit?

Obalte police folií

Nejprve tedy vyndejte z ledničky všechno jídlo, vymyjte ji a osušte. Potom vezměte potravinovou folii a každou polici s ní pečlivě obalte a uhlaďte. Na takto upravené díly vraťte potraviny.

Tento způsob samozřejmě nezabrání dalšímu znečištění vaší lednice, ale usnadní její úklid a zkrátí čas potřebný k vyčištění. Nemusíte odmáčet a oškrabávat zaschlé zbytky. Folii prostě odstraníte, hodíte do koše a poličku omotáte znovu.

Folie patří do mrazáku

Potravinová folie je velmi užitečná věc a v kuchyni se stala takřka nepostradatelnou. Balíme do ní zbytky jídel, svačiny pro děti a mnoho dalších věcí. Ke svému obsahu přilne tak, aby neokoral.

Tato výhoda je ale i nevýhodou. Folie je tak přilnavá, že než ji stihnete odstřihnout, často se slepí sama se sebou. Stane se z ní koule, kterou musíte před použitím nejprve rozdělat. Existuje ale způsob, jak tomu předejít. Uchovávejte ji v mrazáku!

Většinou ji ukládáme vedle alobalu, pečícího papíru a dalších sáčků do zásuvek kuchyňské linky. Přitom patří spíše do přihrádky vedle zmrzliny a mražených kotlet. Ledové prostředí totiž eliminuje statickou elektřinu, která je odpovědná za to, že obal tak úporně drží při sobě. Do pokojové teploty se pak vrátí během pár sekund.

Foto: Shutterstock

Přisajte do lednice sprchové boxy

Při uklízení ledničky možná narazíte na zbytky potravin, které už přišly o svá původní balení. Může to být poslední kousek sýra, lahvičky od různých dochucovadel nebo rozdělané dětské pamlsky.  

Abyste ušetřili prostor a celý vnitřek zpřehlednili, pořiďte si sprchové boxy s přísavkami. Takové, které slouží k ukládání tekutých mýdel a šamponů, abyste je měli ve sprše po ruce. Stojí pár korun a prodávají se v různých velikostech. Tyhle boxy nalepte na boční stěny lednice a dejte do nich vše, co překáží, mohlo by se převrhnout nebo přehlédnout.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments