Češi začali do nádržky záchodu házet tabletu do myčky. Pak spláchnou a dějí se věci

Troufneme si předpokládat, že úklid toalety nepatří zrovna k vašim nejoblíbenějším činnostem. Vzhledem k tomu, že je však nutné ho občas provést, máme pro vás pár rad, jak si nepříjemnou práci co nejvíce zjednodušit.

Jak často by se měl mýt záchod?

Toaletu je třeba čistit pravidelně – díky tomu se vám v ní nebudou usazovat nečistoty nebo vodní kámen a práce s úklidem nebude tak náročná. Pokud se dostanete na mytí záchodu alespoň jednou týdně, je to ideální. Jednou za 14 dnů nebo za tři týdny už byste si však najít čas opravdu měli. Je to důležité z hlediska hygieny i prevence nežádoucího zápachu.

Používejte komerční prostředky

I když se v domácnosti snažíte vyhýbat chemii, při udržování čisté toalety můžete klidně sáhnout po nějakém čistidle běžně dostupném v obchodě. Ideální jsou závěsné wc bloky, které se postupně uvolňují během splachování a zajišťují vám pravidelné opláchnutí mísy a zároveň svěžest. Avšak i když používáte podobné prostředky, je třeba toaletu jednou za čas umýt.

Zkuste použít tabletu do myčky

Často se na mytí záchodu doporučuje využít kolu nebo třeba jedlou sodu s octem. Oba tyto přístupy fungují a lze s nimi mísu dobře vyčistit a odstranit vodní kámen, rez či další usazeniny.

Další variantou, kterou můžete vyzkoušet, je čištění pomocí tablety do myčky.

Můžete ji jednoduše hodit do záchodové mísy a nechat rozpustit. Po zhruba čtvrt hodině potom toaletu vydrhnete kartáčem a houbičkou a spláchnete.

Foto: Shutterstock

Chcete-li se pustit do opravdu důkladného čištění záchodu, nebo v něm máte místa, kde se usazuje vodní kámen či rez, můžete si nechat tabletu předem rozpustit v malém množství vody, potom vzniklou kašičku nanést na místa, která chcete vyčistit, nechat působit a následně vydrhnout.

Tableta v nádržce

Ještě jeden způsob, jak využít tabletu do myčky se nabízí, zvlášť u starších toalet, u nichž se jednoduše dostanete do toaletní nádržky. Do té zkrátka vhoďte tabletu do myčky a poté spláchněte. Tableta se bude pomalu rozpouštět a bude ve vaší toaletě fungovat jako čistidlo.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
10 měsíců

Stačí obyčejná Solvina, zelená, voňavá,lze použít na vanu, umyvadlo,WC a vše je čistě..už to dělám desítek let

Last edited 10 měsíců by Martin
Jaroslav
Jaroslav
10 měsíců

Jste normální?vemu Solvinu,kterou nafasuju v práci zadarmo,a záchod je čistý..lze použít na vanu, umyvadlo,už to dělám desítky let..