Povislá víčka vás už nemusí trápit. Vyzkoušejte přírodní lifting našich babiček

Trápí vás povislá víčka? Už nemusí. Existují osvědčené babské rady, díky kterým se stanou tyto problémy minulostí. Vyzkoušejte několik tipů, díky kterým budete opět krásné. Zpomalíte projevy stárnutí a pomůžete vaší pokožce vrátit její pružnost.

Nemusí se jednat pouze o estetický problém

Ve většině případů jde pouze o estetický problém, přesto i ten má velký vliv na psychiku ženy. Nicméně občas se může jednat o problém zdravotní. V případě, že se víčka propadnou hodně, mohou narušovat vidění. To může nastat z důvodu vysokého věku, úrazu v oblasti obličeje nebo poškození nervů. Make-up sice dokáže mnohé zamaskovat, ale ideální je tento jev zpomalit.

Základem je a spánek pitný režim

O hydrataci se mluví obecně, pokud jde o pleť. Dostatečný příjem tekutin je důležitý. Pokud nebudete dostatečně pít, na pleti to bude hodně znát. Bude unavená, víčka budou povadlá a můžete mít i kruhy pod očima. Při nedostatku spánku naše pleť rychleji stárne. Je stejně důležitý jako pitný režim. Pokud začnete dbát na správnou hygienu a přijímat dostatek tekutin, na vaší pleti se to projeví.

Foto: Shutterstock

Vyzkoušejte masku z Aloe vera

Tato rostlina má v kosmetice široké uplatnění. Vyzkoušejte ji. Rozřízněte list a získejte z něj léčivý gel, smíchejte ho s jogurtem a neneste kolem očí. Tuto masku nechte působit nejméně 20 minut a pak smyjte. Aloe Vera dodá pokožce mnoho účinných látek.

Čajové sáčky

Vyzkoušejte. Skvěle poslouží čajové sáčky od heřmánkového čaje. Vychlaďte je v lednici a následně přiložte na zavřené oči, kde je nechte 15 – 20 minut působit. Účinkují i ve chvíli, kdy vás trápí oční infekce. Proti únavě a otocích očí pomáhají zase černé a zelené čaje.

Foto: Shutterstock

Plátky okurky

Okurkové plátky jsou klasikou, která se neomrzí. Funguje nejen na kruhy pod očima, ale pomáhá i horním víčkům. Dodá pokožce potřebné vitamíny a zároveň ji zklidní. Jednoduchá a účinná metoda.

Foto: Shutterstock, zdroj: Fashionlady, Liveabout

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments